Koszykówka. TS Wisła Kraków pokonana przez UKS Piątka Nowy Targ

KRAKÓW. Dzisiejszym meczem w klasie chłopców z TS Wisła Kraków nowotarski zespół zakończył serię trzech wyjazdowych spotkań. Co najważniejsze - koszykarze UKS Piątka przywieźli komplet zwycięstw. Czeka ich teraz runda rewanżowa i wszystkie mecze będą rozegrane w Nowym Targu.

Dziś nowotarżanie pokonali TS Wisła Kraków 76:56.

Świetna gra całego zespołu przyniosła zasłużone zwycięstwo. Pierwsza połowa nie wróżyła wysokiej wygranej. Zawodnicy z Krakowa wygrali tę cześć 29:25. Po przerwie trener Polak wysłał do boju swoich najwyższych zawodników. Maciek Trzciński, Jasiek Zwijacz i Maks Senio wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów. Ta trójka zawodników zdobyła w II połowie 42 punkty z 51 całej drużyny. Dzięki przewadze wzrostu całkowicie zdominowali obie deski. Tradycyjnie świetnie na rozegraniu zagrał Kamil Pierwoła. Po meczu trener Polak chwalił wszystkich zawodników za wielkie zaangażowanie w meczu i serce do walki.