Polska Liga Unihokeja. W starciu finałowym KS Madex Górale Nowy Targ prowadzi z KS Worwa Szarotka Nowy Targ 1:0

W sobotę rozegrany został pierwszy mecz finałowy w unihokeju pomiędzy KS Madex Górale Nowy Targ prowadza a KS Worwa Szarotka Nowy Targ. Górale odnieśli cenne zwycięstwo 5:4 i w serii do dwóch wygranych prowadza 1:0.

Spotkanie sędziowane przez czeską parę sędziowska rozpoczęło się lepiej dla obecnym Mistrzów Polski, którzy po golu Chlebdy objęli prowadzenie. Cztery minuty później Górale w niespełna minutę zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja. Druga odsłona to w dalszym ciągu wyrównane spotkanie, w którym Szarotka doprowadziła do remisu. Od początku trzeciej tercji Górale gonili wynik, a 54 minucie wyszli na prowadzenie, którego do końca meczu nie oddali.

KS MADEX GÓRALE NT – KS WORWA SZAROTKA NT 5:4 (2:1) (0:1) (3:2)
strzały (5:7) (4:4) (6:9)
W bramkach: J.Pawlik (Górale), W.Batkiewicz (Szarotka).
04:50 0:1 Chlebda Łukasz - Ossowski Lesław
07:33 2 min. Chlebda Łukasz (odpychanie)
08:33 2 min. Kasperek Artur (odpychanie)
08:40 1:1 Mirek Maksymilian - Kostela Piotr
09:35 2:1 Kostela Piotr - Siaśkiewicz Dominik
11:21 2 min. Bełtowski Piotr (gra w pozycji leżącej)