"Szarotki" przegrały pierwszą bitwę o finał

MMKS Podhale Nowy Targ przegrał z JKH Jastrzębie 0:2 w pierwszym meczu półfinału play off w hokeju. - Musiało wreszcie wpaść przy takiej ilości strzałów - powiedział Ondriej Raszka, który był bohaterem w nowotarskiej bramce. Jastrzębianie 44 pociski wysłali na jego bramkę, a jego kompani z pola zrewanżowali się 16 strzałami na bramkę Zabolotnego.

Trenerzy Podhala wiedzieli, że ich pupile nie mają szans w otwartej walce z mistrzem sezonu zasadniczego, toteż zalecili im grę defensywną z czyhaniem na błąd rywala, by móc wyprowadzić kontratak. W pierwszej tercji tych kontr nie było za wiele. Tylko jedna golowa (Kmiecik), pozostałe rozbijane były już w tercji neutralnej. Jastrzębianie cały czas atakowali, a górale się bronili, momentami rozpaczliwie. Popełniali błędy. Na szczęście Raszka był ostatnią ostoją. Gospodarze oddali 20 strzałów na jego bramkę, nowotarżanie odpowiedzieli tylko czterema. – To Raszka zremisował tercję. Grał w pojedynkę z gospodarzami – skomentował Wiesław Jobczyk, ekspert TVP Sport.

Było lepiej w drugiej odsłonie. Podhale już nie trzymało się kurczowo własnej strefy obronnej i nie tylko rozbijało ataki przeciwnika, ale coraz śmielej atakowało.

- Bijemy głową w mur – przyznał Jan Steber. – Mamy więcej zgry, więcej sytuacji, ale musimy częściej strzelać, to może coś wpadnie. Nie musi to być piękny gol, byle tylko wpadło.

I wpadło. Dwa razy w trzeciej tercji krążek zatrzepotał do sieci górali.

Dzisiaj w południe Komisja Odwoławcza PZHL rozpatrzyła odwołanie Cracovii od decyzji przyznającej walkower na korzyść Podhala w trzecim ćwierćfinałowym meczu play off. Postanawiała na posiedzeniu jawnym „Oddalić odwołanie Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia SSA w całości i utrzymać decyzję Polskiej Hokej Ligi sp. z o.o. z dnia 5 marca 2015 w sprawie wersyfikacji meczu Polskiej Hokej Ligi z dnia 4 marca 2015r pomiędzy MMKS Podhale Nowy Targ , a Comarch Cracovia Kraków jako walkower dla drużyny MMKS Podhale Nowy Targ, z wynikiem 5:0 dla drużyny MMKS Podhale Nowy Targ. Zarządzić przepadek kaucji odwoławczej” – tyle cytatu.

JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0, 0:0,2:0)