Antolec i Kubińska mistrzami Polski

W drugim dniu mistrzostw Polski w biegach narciarskich na trasach Kubalonki tytuły mistrzowskie wywalczyli – Kornelia Kubińska (AZS AWF Katowice) i Jan Antolec (Poroniec Poronin).

Panie rywalizowały w biegu na 5 km techniką dowolną. Przewaga mistrzyni nad rywalkami wyniosła ponad pół minuty. Srebro zdobyła Marcela Marcisz (strata 35,65 sekundy), a medal brązowy Martyny Galewicz (strata 36,34 sekundy). Najszybszą juniorką była dziewiąta w klasyfikacji Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko ( strata 1:45,72 min), a juniorką młodszą jej klubowa koleżanka Emilia Nawara (strata 1:57,71 min), która zajęła 10 miejsce.

Panowie ścigali się na dystansie 10 km stylem dowolnym. Złoty medal zawisł na szyi Jana Antolca. Mariusz Michałek, który był drugi, stracił do triumfatora 5,86 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął wczorajszy złoty medalista sprintu Maciej Staręga (strata 11,33 s). Najlepszym juniorem w biegu okazał się Dominik Bury, który zajął ósme miejsce ze stratą 1:01,75 minuty. Najszybszy z juniorów młodszych był dziesiąty Wojciech Fojcik (strata 1:38,07).