Zakopiańskie „Okno na świat” zostało otwarte

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Trwają dostawy sprzętu komputerowego dla osób i podmiotów, będących beneficjentami projektu „www.okno na świat 2 - eInclusion w Gminie Miasto Zakopane”. Do udziału w nim zakwalifikowanych zostało 60 osób, które otrzymają 44 komputery stacjonarne i 16 laptopów, a także dwa zakopiańskie gimnazja. Każde doposażone zostanie w 20 laptopów i 20 drukarek.

Gmina Miasto Zakopane zorganizowała również dla jego uczestników cykl szkoleń informatycznych. Pierwsze z nich dobyło się 19 marca w Urzędzie Miasta. W jego ramach uczestnicy zapoznali się z budową komputera i podstawami jego obsługi w systemie Windows 7. Mieli okazję poznać właściwości pulpitu i jego elementów oraz ćwiczyć pracę z plikami i folderami. Zostali również wyposażeni w materiały szkoleniowe oraz promocyjno-informacyjne.

Podczas kolejnych etapów szkolenia beneficjenci uzyskają również wiedzę, dotyczącą tego, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie zagrożenia mogą czyhać na nich w sieci, jak wygląda e-komunikacja oraz wiele innych zagadnień, które umożliwią efektywne korzystanie z nowoczesnych komputerów.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO INNOWACYJNA GOSPODARKA 2007-2013 Priorytet 8 – Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki Działanie 8.3. – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.

źródło: Urząd Miasta Zakopane

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama