Willa Oksza nagrodzona w konkursie Zabytek Zadbany

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Willa Oksza w Zakopanem została laureatem konkursu w kategorii Architektura i konstrukcje drewniane. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2015” odbyło się dziś w trakcie uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Pałacu Branickich w Białymstoku, których organizatorem był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Miastem Białystok.

Nagrodę z rąk Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego oraz Dyrektora NID prof. Małgorzaty Rozbickiej odebrała Anna Wende-Surmiak, Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Willa Oksza została nagrodzona w kategorii specjalnej "Architektura i konstrukcje drewniane". Jury doceniło wzorcowo zrealizowane kompleksowe prace konserwatorskie autentycznej substancji zabytkowej Willi.

Pozostali laureaci to: dawny szpital Świętej Trójcy w Broniszowie, zabytkowe domy na murze miejskim przy ul. Sowińskiego w Dobrym Mieście, zespół kopalni „Julia” w Wałbrzychu i dawne magazyny zakładów włókienniczych K. W. Scheiblera, obecnie siedziba Art_Inkubatora w Łodzi.

opr.s/ zdj. Narodowy Instytut Dziedzictwa
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama