Amatorskie zawody w podciąganiu na drążku (zdjęcia)

W Jabłonce odbyły się amatorskie zawody w podciąganiu na drążku. Zwyciężył 17-letni Robert Jurasz. Zawodnik Niedźwiedzi Orawy ustanowił rekord zawodów - 49 powtórzeń.

Drugie miejsce zajął Brązowy Medalista Mistrzostw Polski w Fitnessie Michał Głąbiński (32 lata) uzyskując 37 powtórzeń. O brązowym medalu zadecydowała dogrywka ponieważ 4 zawodników uzyskało 25 podciągnięć.

Po pasjonującej dogrywce między zawodnikami (Łukasz Kubacka, Andy Gondzik, Sławomir Heteniak, Konrad Mastela) na najniższym stopniu podium uplasował się 30-letni Sławomir Heteniak 29 powtórzeń (trenujący wspinaczkę górską). Czwartek z wynikiem 27 powtórzeń zajął Konrad Mastela (21 lat) zajmujący się streetworkoutem. Piąty w tabeli jest Łukasz Kubacka (17 lat, zawodnik Niedźwiedzi Orawy), szóste miejsce wywalczył 15-letni Andy Gondzi.

Wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika otrzymał Piotr Kidoń (13 powtórzeń). Natomiast wyróżnienie za wzorcową technikę otrzymał Wojciech Matonog (12 powtórzeń).

W zmaganiach wzięło udział 14 zawodników - m.in koszykarze, zawodnik strong man, zawodnicy trenujący armwrestlig (Niedźwiedze Orawy), streetworkout, judo, brązowy medalista fitness mężczyzn oraz amatorzy treningów na siłowni i sportów siłowych.

Podczas zawodów Paweł "Kid" Kidoń zaprezentował freestyle koszykarski. 17 maja Paweł wybiera się na pierwsze castingi do MAM TALENT! Trzymajmy za niego kciuki.