Kraków: na Suchych Stawach Polska pokonała Holandię w rugby (zdjęcia)

W sobotę na Suchych Stawach polska reprezentacja rugby pokonała w meczu Pucharu Narodów Holandię 32:18, zostając wiceliderem dywizji 1B.

To trzecia wygrana z rzędu. Stawką meczu była nie tylko walka o mistrzowski tytuł Europy dywizji 1B, ale też o awans do dywizji 1A. Do przerwy nasza reprezentacja wygrywała aż 17:0, w drugiej połowie zaczęła jednak popełniać błędy, rywale ruszyli do kontrataku, i na 10 minut przed końcem spotkania było już tylko 20:18. Na szczęście dwa kolejne przyłożenia, niewykorzystany karny rywali i Holendrzy nie podnieśli się już z kolan, a kibice oszaleli ze szczęścia.

Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się David Chartier, który zdobył aż 12 punktów. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Putry są o krok bliżej od zdobycia mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni są wiceliderem dywizji 1B - z 14 punktami plasują się tuż za Belgią - i mają wielkie szanse na awans do dywizji 1A.