Dziś wybory prezydenckie (zdjęcia z Zakopanego)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Od rana trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00. O nasz głos walczy 11 kandydatów.

PKW przewiduje zorganizowanie dwóch konferencji prasowych - o godz. 13.30 PKW poda komunikat o frekwencji wyborczej według stanu na godz. 12; druga konferencja o godz. 18:30 będzie poświęcona frekwencji z godz. 17:00.

Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza najwcześniej poda we wtorek rano.

Jeśli dzisiejsze głosowanie nie przyniesie rozstrzygnięcia, żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, za dwa tygodnie - 24 maja - odbędzie się druga tura wyborów. Prezydentem zostanie ten kandydat, który zdobędzie więcej głosów.

W wyborach prezydenckich zmierzą się: ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski (z poparciem PO), Andrzej Duda (PiS), Magdalena Ogórek (z poparciem SLD), Adam Jarubas (PSL), Janusz Palikot - lider Twojego Ruchu, Janusz Korwin-Mikke (ugrupowanie KORWiN), Paweł Kukiz, Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) oraz Grzegorz Braun.

W lokalu wyborczym otrzymamy jedną białą kartkę w formacie A4 z alfabetycznie ułożonymi nazwiskami kandydatów. Możemy zagłosować tylko na jednego z nich. Aby głos był ważny, trzeba postawić znak "x" w kratce przy jednym nazwisku.

s/ zdj. Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama