Czwórbój: Sieniawa i nowotarska „piątka”

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie oraz z chłopcy z nowotarskiej „piątki” wygrali półfinał mistrzostw województwa małopolskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Zespoły te awansowały do finału wojewódzkiego razem z drugimi ekipami zawodów – SP 5 Nowy Targ (dziewczynki) i SP nr 2 Stryszawa (chłopcy).

Sieniawa kontynuuje passę sukcesów. Po sukcesach w koszykówce ( V miejsce w województwie), sztafetowych biegach przełajowych ( XIV miejsce w Polsce i IV w województwie), piłce ręcznej ( II miejsce w powiecie ) zostały mistrzyniami powiatu nowotarskiego, a teraz wygrały zawody rejonowe.

Iza Skupień, Kornelia Wójciak, Alina Węglarczyk, Maria Chowaniec, Weronika Bachula i Lidia Cisek – to ekipa Daniela Siwora, która zgromadziła największą ilość punktów w czterech konkurencjach ( biegi na dystansie 60 i 600 metrów, rzut piłeczką palantową i skok w dal) – 1301 pkt. Z każdym startem się poprawiają, bo w mistrzostwach powiatu osiągnęły rezultat 1277 „oczek”. Najlepszy wynik indywidualnie osiągnęła Iza Skupień – 304 pkt.

Ekipa nowotarskiej „piątki” straciła do triumfatorek aż 169 punktów. Barwy tej drużyny reprezentowały Agnieszka Filipiec, Anna Osmala, Aneta leśnicka, Zuza Bryniarska, Martyna Petryla, Matylda Grojec. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy – SP Poronin, SP Tenczyn i SP Budzów.

Rywalizacja chłopców zakończyła się triumfem nowotarskiej „piątki”. Patryk Głowacki, Kacper Bryniarski, Jakub Trzciński, Pascal Zgierski, Kacper Szewczyk, Michał Janusz „uzbierali” 1032 pkt. Druga drużyny - SP 2 Stryszów – straciła do zwycięzców zaledwie 7 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się nowotarska „jedenastka” – 1014 pkt. Indywidualnie najwięcej punktów zdobył Patryk Głowacki.