Unihokej. Brązowy medal MP zdobyły seniorki z Podhala (zdjęcia)

NOWY TARG. W drugim meczu, którego stawką był brązowy medal Mistrzostw Polski nowotarżanki udowodniły swoją wyższość nad Dzikimi Gęsiami z Zielonki pokonując je 6:3. Unihokeistki MMKS Podhale Nowy Targ zostały brązowymi medalistkami sezonu 2010/2011.

MMKS zaczął spotkanie na dwie formacje. Początek meczu to uważna i zachowawcza gra obu drużyn zarówno w ataku jak i obronie. Już w 3 minucie Krzystyniak posłała piłkę wzdłuż bramki. Chwilę później pod bramką Gęsi zakotłowało się, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Dopiero w 11 minucie Guzik musiała wykazać się umiejętnościami broniąc uderzenie Raszyńskiej. Minutę później celności brakło Pazio by piłka znalazła się w bramce MMKS.

W 13 minucie w swoim stylu solową akcję przeprowadziła Timek, ale jej strzał z łatwością obroniła „Dyna” (ksywa bramkarki Zielonki Klaudii Jaczewskiej). Trzy minuty później powracająca po kontuzji Marzena Bryniarska pociągła akcję do środka a stamtąd podała pod bramkę do Eweliny Bryniarskiej, która z bliska nie zdołała umieścić piłki w bramce. Jaczewska jeszcze w tej tercji wybijała piłkę po uderzeniach z dystansu Bugajskiej i Siuty. Niestety niedane jej było zachować czyste konto do końca tercji gdyż na 21 sekund przed jej końcem Sarna - Pohrebny idealnie nagrała spod bandy na drugi słupek do Eweliny Bryniarskiej a ta nie miała problemu z skierowaniem piłki do siatki i Podhale wygrywało 1:0.

Od drugiej tercji Timek zastąpiła Białoń, która się nieco spóźniła na mecz. Już w 14 sekundzie tej odsłony strzał Bugajskiej odbił się jeszcze po drodze od nóg zawodniczek Zielonki i piłka spadła pod kij Siuty, która tylko dopełniła formalności posyłając obok bezradnej „Dyny”. W 26 minucie znów groźnie strzelała Raszyńska, lecz Guzik nie dała się pokonać. Dwie minuty później było już, 3:0 gdy z narożnika dokładnym zagraniem do Białoń popisała się Ewelina Bryniarska. Niecałe półtorej minuty później strzał z dystansu spod bandy Natalii Witak zaskoczył Guzik i musiała sięgać do siatki by wyjąć piłkę. W 33 min. aktywna w tym meczu E. Bryniarska zdobyła swoją bramkę – czwartą dla drużyny – uderzając mocno z backhandu. Riposta Zielonki była szybka, bo po 23 sekundach po jednej z kontr Rogala uderzyła zza obrońcy i piłka trafiła w odkryty róg nowotarskiej bramki. Zrobiła sobie tym samym prezent na obchodzone w sobotę 17 urodziny.

W 35 minucie było już, 5:2 gdy powracająca do składu Podhala po blisko półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją – której śladu nie było widać – Marzena Bryniarska (w między czasie jeszcze zdołała zagrać mecze z Zielonką w Styczniu) uderzyła mocno z dystansu zaskakując Jaczewską. Jak widać warto było zagrać.

Zielonka jednak łatwo się nie poddała i w 37 minucie Natalia Witak dwa razy przegrała pojedynek z Guzik, gdy Podhale grało w osłabieniu. Chwilę później pojawiła się na boisku ponownie Timek i zaakcentowała to akcją sam na sam na bramkę Jaczewskiej, lecz zarówno pierwszy strzał jak i dobitka padły łupem bramkarki z Zielonki. Tuż przed końcem II tercji Siuta podała do Sarny – Pohrebnej, ale jej strzał gdzieś ugrzązł pod golkiperką gości i piłka nie zdołała przekroczyć linii bramkowej.

Trzecia tercja była już pod pełną kontrolą Podhala, które w 50 minucie zdobyło ostatniego gola w tym sezonie. W środek bramki trafiła kapitan zespołu Karolina Piekarczyk. W ostatnich 10 minutach dane było zaprezentować się na boisku pozostałym dziewczynom z Podhala, które mecz zaczynały na ławce: Paulina Dębska, Justyna Florczak i Ewa Grzelec, dla której to był prawdopodobnie ostatni występ w brawach MMKS. Na 13 sekund przed końcem meczu ostatnią bramkę w tym sezonie dla swego zespołu zdobyła Małgorzata Pazio, gdy jej zespół grał w 6 (na karze Florczak i bez bramkarki) przeciw 4 nowotarżankom.

Po końcowej syrenie nie widać było radości na twarzach nowotarżanek z powodu wywalczenia tego medalu. – Jeśli czeka się miesiąc na mecz to, dlatego tak smutno. Druga strona to tego medalu to ta, że to tylko brąz. Celowałyśmy w tym sezonie w finał i dziś miałyśmy być w Gdańsku i walczyć o złoto a nie tutaj o brąz gdyż to jest nasz już trzeci na przestrzeni czterech sezonów (w sezonie 2007/2008 i 2008/2009 jako Gorce Nowy Targ). Czegoś nam brakło w półfinale by wyeliminować Absolwent no i została nam walka o brąz. Za dużo było w tym meczu bitki i łupanki. Cieszymy się, że to jest III miejsce a nie IV, ale rewelacji nie ma, jak bo też tylko cztery drużyny występują w lidze. Mam nadzieję, że się unihokej kobiet rozwinie i będzie nas więcej by można było częściej grać, bo teraz meczów to jest tyle, co „kot napłakał” a i przerwy między kolejnymi meczami powodują znużenie. – powiedziała kapitan, MMKS Karolina Piekarczyk.

Później na ich szyjach zawisły brązowe medale. To po zeszłorocznych srebrnych drugi medal w krótkiej historii sekcji unihokeja w klubie MMKS. Teraz do kolekcji brakuje tylko złota, które oby w przyszłym sezonie stało się udziałem unihokeistek MMKS Podhale.

- Plan minimum wykonaliśmy, bowiem zdobyliśmy medal. Cieszy jedynie to, że po porażce w półfinale dziewczyny miały chęć do grania. Niestety przerwy i nieregularne mecze, które są raz na miesiąc albo i czasem i dłużej odbijają się później brakiem ogrania na meczu. W pierwszej połowie dziewczynom się ciężko biegało jakby miały na plecach jakiś bagaż. Im później tym było już lepiej. Trzeba teraz wyciągnąć wnioski i w przyszłym sezonie powalczyć o zdobycie Mistrzostwa Polski. – mówi trener MMKS Jacek Michalski

MMKS Podhale Nowy Targ – KS Dzikie Gęsi Zielonka 6:3 (1:0 ; 4:1 ; 1:2) strzały (10:7) (7:5) (8:5)
19:39 1:0 Bryniarska Ewelina - Sarna - Pohrebny Agata
20:14 2:0 Siuta Magdalena - Bugajska Kinga
27:02 3:0 Białoń Wioletta - Bryniarska Ewelina
28:46 3:1 Witak Natalia
32:31 4:1Bryniarska Ewelina
32:54 4:2 Rogala Katarzyna - Pazio Małgorzata
34:38 5:2 Bryniarska Marzena
35:38 2 min. Grynia Aneta (gra w pozycji leżącej)