Krakowska policjantka najlepsza w półmaratonie

W podkrakowskiej Rudawie odbyły się V Mistrzostwa Policji w Półmaratonie w ramach Półmaratonu Jurajskiego. W zawodach brali udział uczestnicy z całej Polski jednak na podium znaleźli się głównie Policjanci z małopolskiego garnizonu. W kwalifikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła sierżant Sylwia Skrzypek.

W Policji służbę pełni od 2011 roku. Początkowo pracowała w prewencji, później w służbach kryminalnych. Od trzech lat zajmuje się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu. Prowadzi także postępowania chroniące ofiary przemocy w rodzinie. Prywatnie i służbowo e sierż. Skrzypek propaguje aktywny tryb życia. Jest ultramaratończykiem i finalistką wielu imprez biegowych. Poprzez tę dziedzinę swego życia reprezentuję nie tylko struktury policyjne lecz aktywizuje kobiety, które są najczęściej ofiarami przemocy domowej do ponownej socjalizacji w społeczeństwie.

II miejsce zajęła posterunkowa Beata Haniaczyk. Służbę w policji rozpoczęła dwa lata temu. Jest policjantem Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Jej pasją są właśnie biegi.

W kwalifikacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął posterunkowy Mateusz Kazek - policjant Ogniowa Patrolowo-Interwencyjnego w Brzesku. Policjantem został niedawno, bo rok temu. Jego przygoda z biegami długodystansowymi zaczęła się w liceum, gdzie wstąpił do klubu lekkoatletycznego. Największe sukcesy sportowe pojawiły się w roku 2009, kiedy rozpoczął studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie - trenując pod okiem wybitnego, policyjnego sportowca podinsp. Macieja Wojciechowskiego. Brał udział w licznych imprezach sportowych, gdzie zawsze stawał na podium. Reprezentując małopolską Policję od kwietnia 2014 roku zdobył podium w zawodach służb mundurowych takich jak:
2 miejsce w Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim 2014 r,- 2 miejsce w Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym m. Hutki – Kanki, 2 miejsce Drużynowo w Biegu o Nóż Komandosa Lubliniec 2014r (Mistrzostwa wszystkich służb mundurowych w biegu przełajowym, cross w pełnym umundurowaniu)
Post. Mateusz Kazek codziennie biega od 12 do 30 km. Jego celem sportowym, a zarazem największym marzeniem jest reprezentowanie polskiej Policji na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Anglii. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom półmaratonu serdecznie gratulujemy!