Nowotarska Yokozuna na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Solny (zdjęcia)

Na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego "Solne Miasto" w Wieliczce odbył się V Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny młodzików, kadetów i dzieci KYOKUSHIN KARATE. Uczestniczyło w nim ponad 300 zawodników 25 klubów z 23 miast Polski oraz jedna ekipa z Austrii.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał v-ce burmistrz miasta i gminy Wieliczka Rafał Ślęczka.

Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan oraz sensei Krzysztofa Kopciowskiego 1dan.

Nowotarską Yokozunę reprezentowało 8 zawodników: Maksymilian Rapacz, Zuzanna Mroczka, Amelia Leska, Szymon Aksamit, Adam Gniadek, Magdalena Furca, Bartosz Furca oraz najmłodszy Franciszek Kamiński, Cała ekipa nowotarska zaprezentowała się bardzo dobrze zapewniając SSK Yokozuna IV miejsce drużynowo.

Najlepiej indywidualnie wypadli: Maksymilian Rapacz zajmując I miejsce w kata, Adam Gniadek i Szymon Aksamit , którzy w swoich kategoriach wagowych zdobyli I miejsca w kumite, Zuzanna Mroczka, która zajęła II miejsce w kumite i Franciszek Kamiński, który w kategorii pięć technik na 33 osoby zajął IV miejsce.

źródło: Yokozuna Nowy Targ