Mamy pierwsze złoto

Jerzy Kowalski wywalczył pierwszy dla Polski złoty medal Letniej Uniwersjady Gwangju. Zwyciężył po wspaniałym finiszu w wioślarskiej konkurencji jedynki wagi lekkiej.

Drugą lokatę w konkurencji dwójki podwójnej wywalczyli Adam Wicenciak i Dawid Grabowski. Łącznie wioślarze przywiozą z Korei trzy medale. Wczoraj po srebro sięgnęły Monika Kowalska i Martyna Mikołajczak.

Drużyna polskich szablistów była o krok od medalu. Polacy zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Nieco słabiej wypadły szpadzistki, które zakończyły rywalizacje w ćwierćfinale.

Czwarty dzień rywalizacji pływaków przyniósł nam pierwszy polski finał. Dotarła do niego  Justyna Burska, która z szóstym czasem weszła do wyścigu medalowego na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Kamil Zabost, najlepszy obecnie Polak specjalizujący się w układach formalnych w taekwondo, zwanych poomsae, nie awansował do finału. Z notą 6.850 pkt zajął szóste miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Nie był to dobry dzień polskiej badmintonowej drużyny mieszanej. Nocą Polacy przegrali w pojedynku grupowym z Chinami, rankiem natomiast ulegli Francji. Polska sklasyfikowana zostanie w turnieju na lokatach 13-16.