UKS Piątka Nowy Targ wygrała sądecki turniej koszykówki (zdjęcia)

NOWY SĄCZ. W turnieju koszykówki dla chłopców z rocznika 1998 i młodszych pod nazwą "Chcę być zdrowy gram!" wzięły udział trzy drużyny: gospodarze STS Wikar Sądeczanian Nowy Sącz, MKS "Limblach" Limanowa i UKS Piątka Nowy Targ.

Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak i Poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili dla wszystkich zawodników komputerowe badania wad postawy ciała.

W wyniku losowania ustalono kolejność spotkań. Mecze rozgrywane były w systemie 4x10 minut bez zatrzymywania czasu. Jako pierwsze zmierzyły się drużyny STS Wikar Sądeczanian Nowy Sącz i UKS Piątka Nowy Targ. Pierwsza płowa meczu była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na nowotarżan. Po zmianie stron przewaga naszej drużyny była już wyraźna i po trzech kwartach Piątka prowadziła 14 punktami. Ostatecznie spotkanie zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 49:38. Wyróżniającym się zawodnikiem nowotarżan był Jasiek Zwijacz, który zdobył 17 punktów.

W kolejnym meczu turnieju po jednostronnym widowisku gospodarze pokonali MKS "Limblach" Limanowa 36:19. Ostatnie spotkanie to potyczka UKS Piątka Nowy Targ i MKS "Limblach" Limanowa. Początek spotkania przebiegał pod dyktando nowotarżan i po 2 minutach prowadzili 6:0. Niestety w dalszej części tej kwarty nasi zawodnicy dali się sprowokować bardzo brutalnie grającej drużynie z Limanowej. Skutek był opłakany. Nowotarżanie na pierwszą przerwę schodzili z 9 punktami manka. W drugiej kwarcie sytuację wyjaśnił Jasiek Zwijacz, który w tej części gry zdobył 14 punktów.

Zawodnicy z Limanowej kontynuowali bardzo brutalną grę, a najbardziej poobijanym zawodnikiem był Kamil Pierwoła. Na szczęście obeszło się bez kontuzji. Ostatecznie UKS Piątka Nowy Targ pokonał MKS "Limblach " Limanowa 40 : 32 i wygrał cały turniej.

Organizatorzy przygotowali bardzo wiele nagród i upominków dla wszystkich zawodników i trenerów. Najlepszym graczem w drużynie nowotarskiej wybrany został Jasiek Zwijacz, a wyróżnienia otrzymali Kamil Pierwoła i Konrad Burdyn.

UKS Piątka Nowy Targ : Mikołaj Leja , Krystian Kuraś , Maciej Trzciński , Konrad Burdyn , Jan Żmuda , Kacper Bryniarski , Jan Zwijacz , Szymon Szymański , Jakub Rokicki , Arkadiusz Balakowicz , Kamil Pierwoła , Sebastian Janik

STS Wikar Sądeczanian Nowy Sącz - UKS Piątka Nowy Targ 38 : 49 (8:11 , 9:12 , 9:17 , 12:9)
Punkty dla UKS Piątka Nowy Targ zdobyli : Jan Zwijacz 17 , Jan Żmuda 7 (1x3) , Maciej Trzciński 7 , Kamil Pierwoła 7 (1x3) , Konrad Burdyn 6 , Mikołaj Leja 3 , Arkadiusz Balakowicz 2

UKS Piątka Nowy Targ - MKS "Limblach" Limanowa 40:32 (6:15 , 16:4 , 13:7 , 5:6)
Punkty dla UKS Piątka Nowy Targ zdobyli : Jan Zwijacz 20 , Jan Żmuda 6 , Kamil Pierwoła 4 , Konrad Burdyn 4 , Arkadiusz Balakowicz 4 , Maciej Trzciński 2

STS Wikar Sądeczanian Nowy Sącz - MKS "Limblach" Limanowa 36:19 (6:2 , 18:5 , 4:8 , 8:4)