Skoki narciarskie. Mamy lidera LPK

Przemysław Kantyka zajął piąte miejsce w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. Dzięki wysokiej pozycji 18-latek został nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Florian Altenburger.

Przemysław Kantyka kolejny raz potwierdził dobrą dyspozycję. Nasz reprezentant lądował na 116,5 i 119,5 metrze i z notą 215.8 pkt. został sklasyfikowany na piątej lokacie. Konkurs zakończył się zwycięstwem Floriana Altenburgera. Austriak uzyskał 122 i 121,5 m i był jedynym zawodnikiem, który w obu seriach przekroczył granicę 120 m (nota 234.6 pkt.).

Drugą pozycję, za stratą 5.7 pkt., zajął Anze Lanisek. Słoweniec osiągnął 121,5 i 119,5 m. Podium uzupełnił Tim Fuchs. Niemiec po skoku na 118,5 m w pierwszej serii plasował się na szóstym miejscu. W finale lądował tylko metr bliżej, co przy słabszych skokach rywali, pozwoliło mu awansować na trzecią lokatę i cieszyć się ze swojego pierwszego w karierze miejsca na podium w zawodach tej rangi.

W „30” sklasyfikowani zostali jeszcze tylko dwaj nasi reprezentanci. Krzysztof Leja osiągnął 116 i 111,5 m i ukończył konkurs na 11 pozycji. Adam Ruda, który odnotował 111,5 i 105 m uplasował się na 29 miejscu. Pozostali nasi reprezentanci nie zdołali awansować do drugiej serii konkursu.

Najsłabiej z naszych zawodników spisał się Andrzej Stękała. Triumfator ubiegłorocznego cyklu FIS Cup uzyskał 101 m i był 42.