O Karcie Dużej Rodziny w Tarnowie
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Dziś w Tarnowie zorganizowana została konferencja pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0”, organizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, samorządu, dużych rodzin oraz firm i instytucji będą rozmawiali o wyzwaniach, które stoją przed programem Karta dużej rodziny.
W Karcie Dużej Rodziny uczestniczy już ponad 900 firm i instytucji. Ze zniżek można skorzystać w prawie 8 tys. miejsc w całej Polsce. Dziś przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, samorządu, dużych rodzin oraz firm i instytucji rozmawiają w Tarnowie o wyzwaniach, które stoją przed programem.- Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
Swoją kartę w całej Polsce odebrało już ponad 1,2 mln osób, z czego prawie 151 tys. osób w województwie małopolskim. Z jakich zniżek skorzystać mogą duże rodziny w regionie? Wśród Partnerów są m.in.: Koleje Małopolskie, Kopalnia Soli „Wieliczka”, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie czy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
Dzięki nowemu Systemowi Informatycznemu Karty Dużej Rodziny firmy i instytucje będą mogły dołączyć do programu przez internet. Ułatwienia czekają także rodziny – wniosek o wydanie karty także będzie można złożyć online. Dzięki Systemowi będzie można sprawdzić, na jakim etapie jest nasza sprawa i kiedy otrzymamy kartę.
Projekt „System ulg i bonifikat skierowanych do rodzin wielodzietnych, certyfikowany spersonalizowaną, bezpieczną Kartą Dużej Rodziny” to przedsięwzięcie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich prowadzone w ramach Priorytetu VII Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wnioski o wydanie karty złożyło już ponad 1,3 mln osób. Rodzice otrzymują Kartę dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl
Karty produkowane są przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Ambasadorem Karty Dużej Rodziny jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Konferencje „Karta Dużej Rodziny 2.0” organizowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich skupiać będą przedstawicieli samorządu, partnerów oraz dużych rodzin.
źródło: Biuro Promocji i Mediów Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Więcej na temat
komentarze
reklama