Marko Kump zwycięzcą 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Od Krakowa, przez Alwernię, Miechów, Niepołomice, Szczyrzyc, Nowy Targ aż do Starego Sącza wiodła trasa trzech etapów 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Adrian Kurek z CCC SPRANDI POLKOWICE jako pierwszy zameldował się na mecie trzeciego etapu wyścigu w Starym Sączu. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Słoweniec Marko Kump z ADRIA MOBIL, zaś najlepszą ekipą okazał się KOLSS-BDC TEAM z Ukrainy.

Adrian Kurek został zwycięzcą ostatniego, 138-kilometrowego górskiego odcinka (Nowy Targ - Sierockie - Gliczarów - Białka Tatrzańska - Łapszanka - Ochotnica Dolna - Łącko - Stary Sącz). Polak wyprzedził m.in. Ukraińca Sergiy’a Lagkuti oraz Niemca Silvio Herklotz’a.

Zwycięzcą 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz właścicielem pomarańczowej koszulki, został jeden z najlepszych europejskich kolarzy, triumfator dwóch pierwszych etapów z metami w Miechowie i w Szczyrzycu, Słoweniec Marko Kump z ADRIA MOBIL. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął kolarz ukraiński Vitaliy Buts (KOLSS-BDC TEAM), zaś trzecie Duńczyk Martin Herbek (RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM). Najlepsi Polacy: Kamil Zieliński (DOMIN SPORT) i Dariusz Batek (WIBATECH FUJI ŻORY) zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce.

Koszulką Tauron Polska Energia dla najaktywniejszego kolarza, lidera klasyfikacji sprinterskiej udekorowany został Silvio Herklotz, a zieloną koszulką CCC Shoes & Bags dla najlepszego górala Martin Herbek. Duńczyk triumfował również w kategorii najmłodszych kolarzy, zdobywając białą koszulkę Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W klasyfikacji drużynowej wygrała polsko-ukraińska ekipa KOLSS-BDC TEAM.

Puchary oraz koszulki dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczali m.in.: członek Zarządu Leszek Zegzda oraz burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Małopolski Wyścig Górski to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz letnich imprez sportowych Małopolski. Po Tour de Pologne to druga najważniejsza tego typu impreza w Polsce. Rokrocznie Tour of Malopolska jest areną zmagań czołowych kolarzy z polski i zagranicy. W 53. edycji startowały 22 ekipy ze 132 zawodnikami z 11 krajów.