Stoch w dziesiątce

Kamil Stoch zajmował trzecie miejsce po pierwszej serii skoków w Letniej Grand Prix na skoczni Śnieżka w Czajkowskim. Niestety pozycji tej nie utrzymał w serii finałowej.

Skoczek z Zębu, po skokach na odległość 101 i 99,5 m zajął ostatecznie ósmą pozycję, wyprzedzony jeszcze został przez Piotra Żyłę, który z kolei z drugiej serii poprawił swoją lokatę. Żyła, po skokach długości 98 i 102,5 m, sklasyfikowany został na siódmej lokacie.

Konkurs wygrał 26 –letni Norweg Kenneth Gangnes. To jego życiowy sukces. Ustanowił też letni rekord obiektu HS 106 w Czajkowskim - 103,5 metra. Taki skok oddał w pierwszej serii. W finale podopieczny Alexandra Stoeckla wylądował pół metra przed linią wyznaczającą 100 metr. Drugie miejsce wywalczył Robert Kranjec. Mistrz świata w lotach z 2012 roku uzyskał 102 i 99,5 m. Trzecia pozycja dla Joachima Hauera, który popisał skokami 100,5 i 99 m.

Pozostali Polacy: Jan Ziobro (96 i 98 metrów) uplasował się na 18 miejscu, Klemens Murańka (94,5 oraz 98,5 metra) zajął 23 pozycję, natomiast Aleksander Zniszczoł (95,5 metra oraz 95 metrów) był 28.

Pechowo, bo na 31. miejscu ze stratą 0,1 pkt do miejsca premiowanego awansem do serii finałowej zakończył debiutancki występ junior Przemysław Kantyka.