55 Regaty Slalomowe w kajakarstwie górskim (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Na przystani kajakowej na rzece Dunajec odbyły się 55 Międzynarodowe Regaty Slalomowe, Memoriał A.A. Wernerów, Puchar Polski oraz Zawody Weteranów Memoriał W. Piecyka.

Pogoda była "w kratkę", ale to najwyraźniej nie przeszkadzało zawodnikom, ponieważ czasy na trasie jakie osiągali były dobre. Tras była dobrze przygotowana i zabezpieczona. W zawodach brały udział drużyny: KS Pieniny, Start, LUKS Kwisa, KKK, Sromowce, AZS Kraków, UKS Kamienna, Sokolica i Zawisza.

Podczas Memoriału A.A. Wernernerów wystartowali młodzicy (K1 dziewcząt, C2 chłopców, C1 dziewcząt, C1 chłopców, K1 chłopców oraz konkurencji open: K1 kobiet, C2 mężczyzn, C1 kobiet, C1 mężczyzn, K1 mężczyzn).

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Pieniny w kategorii młodzików:
Małgorzata Mędoń wywalczyła złoto w konkurencji K1 dziewcząt i srebro w C1 dziewcząt. Kacper Zachwieja w konkurencji C1 chłopców zajął pierwsze miejsce . W C2 chłopców Kacper Zachwieja razem z Michałem Kalatą zdobyli srebrny medal a Jakub Dyda i Bartek Szymanek wywalczyli brąz. Michał Kalata zdobył brązowy medal w K1 chłopców.

Natomiast w grupie open:
Krzysztof Majerczak zdobył srebrny medal w K1 mężczyzn. W C2 mężczyzn - Bartosz Kubik i Wiktorem Czają wywalczyli brązowy medal. Ewa Hurkała zajęła drugie miejsce w konkurencji C1.

Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek oraz nagród rzeczowych zwycięzcom zawodów. Nagrody wręczał min. w-ce Burmistrz Szczawnicy Tomasz Moskalik. Wszyscy zawodnicy wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów.

Około godziny 16.00 na torze rozpoczął się Memoriał W. Piecyka na start , którego stanęli weterani w konkurencjach: K1 kobiet, C2 mężczyzn, K1 mężczyzn,C1 mężczyzn.

Zawody odbyły się sportowej fajnej atmosferze, mimo deszczowej momentami pogody, oglądane przez dużą grupę kibiców i miłośników kajakarstwa górskiego.

Imprezę, komentował Józef Duda, sędzia główny zawodów Zbigniew Węglarz a całość zorganizował KS Pieniny Szczawnica, przy wsparciu Urzędu i Gminy Szczawnica.