Udane loty Polaków

Kolejny udany start Polaków w Letnim Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich! Maciej Kot drugi w Stams, Dawid Kubacki piąty. Wygrał Norweg Daniel Andre Tande.

Norweg był poza zasięgiem, lądując na 113 i 117 m. To pierwsze w karierze zwycięstwo Tande w zawodach z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Finałową próbę miał o metr gorszą od rekordu obiektu. Maciej Kot stracił do niego 8,6 pkt.

Skoczył na odległość 113 i 114 m. Z kolei piąty w konkursie Dawid Kubacki poszybował na 108 i 113 m. W czołowej dziesiątce, na siódmym miejscu, zameldował się Stefan Hula za sprawą dwóch równych skoków na odległość 109,5 metra oraz 110 metrów.

Punkty rankingowe zdobyli także - Bartłomiej Kłusek (103,5 i 104,5 m), który zamknął drugą dziesiątkę oraz Aleksander Zniszczoł (dwukrotnie 101,5 m) i Krzysztof Biegun (101,5 i 101 m), którzy uplasowali się na 24 i 28 pozycji.

Liderem LPK pozostał Anze Lanisek - 335 punktów. Za jego plecami znajdują się trzej Polacy. Drugi jest Klemens Murańka (312 pkt.), trzeci Przemysław Kantyka, a na czwarte miejsce awansował Dawid Kubacki.