Unihokej. Polki wygrywają Polish Open!

Polska reprezentacja kobiet w unihokeju, przygotowująca się do grudniowych mistrzostw świata, zajęła pierwsze miejsce w turnieju Polish Open. Biało –czerwone, z pięcioma zawodniczkami z Nowego Targu, w Babimoscie rozegrały trzy spotkania, z czego dwa wygrały i jedno zremisowały.

Turniej rozpoczęły od zwycięstwa nad Łotwą. Już po pierwszych 20 minutach było jasne, że Łotyszki w tym dniu nie zawieszą wysoko poprzeczki, chociaż nie można powiedzieć, że nasze bramkarki były bezrobotne. O ich wkładzie w wygraną może świadczyć fakt, iż Szarmach została wybrana najlepszą zawodniczką polskiego teamu.

Nazajutrz rywal był o wiele trudniejszy, który dzień wcześniej ograł reprezentację Niemiec 4:3. Norweżki zawiesiły Polkom wysoko poprzeczkę. Te jednak w 6 minucie objęły prowadzenie. Rywalki grały w osłabieniu i rozgrywały piłeczkę. Sekundę po zakończeniu kary, Plechan, wykorzystując idealne zagranie Krzywek, pokonała bramkarkę rywalek. Norweżki odpowiedziały pięć minut później. W 14 minucie prowadziły już 2:1. Wykorzystały pobyt Siuty na ławce kar. Do 51 minuty wynik nie ulegał zmianie, mimo iż oba teamy miały szansę na ulokowanie ażurowego przedmiotu w bramce. Świetnie spisywały się bramkarki. Dopiero w tejże minucie starania Polek uwieńczone zostały sukcesem. Najlepsza na placu gry Krzywak doprowadziła do wyrównania.

W ostatnim meczu turnieju nasza reprezentacja ograła Niemki 4:1. Ponieważ w porannym spotkaniu Norweżki tylko 4:2 pokonały Łotyszki, to lepszym bilansem goli Polki wygrały turniej. Losy pojedynku rozstrzygnęły już w pierwszych 20 minutach, w których zaaplikowały rywalkom trzy gole. Niemki w drugiej tercji zdołały odpowiedzieć trafieniem, ale Samson wykorzystała liczebną przewagę swojego zespołu i przywróciła trzybramkowe prowadzenie. W ostatniej odsłonie biało –czerwone kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwoliły sobie zrobić krzywdy.

Polska – Łotwa 6:2 (3:0, 3:1, 0:2)
Polska –Norwegia 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)
Polska – Niemcy 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)