Powiatowe Igrzyska, Gimnazjadę i Licealiadę w MTB. Gdzie ta młodzież?

NOWY TARG. Rozegrano powiatowe Igrzyska, Gimnazjadę i Licealiadę w MTB. Im starsza grupa, tym uczestników było mniej. Były kategorie, w których obsada była jednoosobowa!

Gdzie ta młodzież? Najliczniej obsadzone były zawody przez uczniów szkół podstawowych. Tutaj rywalizacja podzielona została na dwie kategorie wiekowe – dla klas czwartych i młodszych oraz piąto i szóstoklasistów. W młodszej grupie na najwyższym stopniu podium stanęła Roksana Sołtys (Raba Wyżna), która wyprzedziła Gabrielę Waśko (Rabka 2) i Ewelinę Połomską (Spytkowice). Wśród chłopców pierwszy linię mety przeciął Brajan Świder (Rabka 2), a za nim wyścig ukończyli – Karol Zagata (Raba Wyżna) i Bartłomiej Barwa (Podwilk).

W grupie starszej startowała tylko Weronika Chlebek (Podwilk), a rywalizacja chłopców zakończyła się zwycięstwem Dawida Lenarta (Spytkowice 3) przez Józefem Majem (Spytkowice 1) i Patrykiem Drabikiem (Spytkowice 1).
W klasyfikacji szkół najwięcej punktów zebrała placówka Spytkowice 1. Drugie miejsce przypadło Spytkowicom 3, a trzeci był Podwilk 1.

W Gimnazjadzie, w kategorii młodzik, najszybciej wyznaczony dystans pokonała Maja Latawiec (Skawa 2), która pokonała tylko jedną rywalkę – Olgę Sołtys (Rabka Św. Rodzina). W młodzikach triumfował Krystian Siarka (Raba Wyżna 1). Obok niego na podium stanęli – Jakub Żaczek (Św. Rodzina Rabka) i Jakub Barwa (Spytkowice).
W starszej grupie gimnazjalistek najszybsza była Oliwia Siarka (Raba Wyżna 1), która wyprzedziła Annę Barwę (Spytkowice) i Sylwię Połomską (Spytkowice).

Klasyfikację drużynową wygrało Gimnazjum nr 1 Spytkowice przed Skawą 2 i Św. Rodziną Rabka.

W Licealiadzie, w kategorii juniorka młodsza, startowała tylko Magdalena Utnicka (I LO Rabka), a w chłopcach kwestią był tylko podział medali, bo trzech stanęło na starcie. Wygrał Jarosław Żur (ZS Rabka) przez Maciejem Sołtysem (ZSE Nowy Targ) i Janem Moskałą ( I LO Rabka).

Sytuacja z frekwencją powtórzyła się w juniorach. Zwycięzcami zostali – Estera Siarka (ZS Jabłonka) oraz Jakub Żuławiński (II LO Nowy Targ). Obok nowotarżanina na podium stanęli – Jakub Kościelniak (ZS Rabka) i Mikołaj Lemiszka (I LO Rabka).

Klasyfikację zespołową Licealiady wygrał ZS Rabka, wyprzedzając - I LO Raba oraz ZS Jabłonka i II LO Nowy Targ. Zawodnicy biorący udział w zawodach uzyskali automatycznie kwalifikacje do mistrzostw Małopolski, które 24 września rozegrane zostaną w Myślenicach.