Tenis stołowy. Pierwsze śliwki robaczywki?

W Krakowie rozegrano pierwsze wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne juniorów i młodzików w tenisie stołowym. Przedstawiciele podhalańskich klubów nie odnieśli w nich sukcesów. Pierwsze śliwki robaczywki?

W zawodach juniorów zwyciężyli Angelika Janik (Podwawelski Kraków) i Rafał Tatarczuch (UKS Olesno). Najwyżej z naszych sklasyfikowany został Antoni Pietrzak, który znalazł się tuż za podium. Na 5-6 miejscu uplasowała się Agnieszka Pietrzak, wychowanka Gorców. Miejsca pozostałych: 7-8. Bartosz Królikowski, 9-12. Aleksandra Garb, 13-16. Klaudia Gach, 21-24. Natalia Krupa, 25-32. Miłosz Długopolski i Patryk Kowalkowski.

W zawodach młodzików zwyciężyli - Paulina Kita (UKS Płomień Limanowa) i Wojciech Bogacz (MKS KSOS Kraków). Miejsca pingpongistów z podhalańskich klubów (Gorce, Tornado Waksmund, Lepietnica Klikuszowa): 5-6. Maciej Kowalkowski, 7-8. Kamila Małysiak, 9-12. Anna Cyrwus, Grzegorz Długopolski, 13-16. Natalia Mensfeld, Karolina Ścieszka i Natalia Korczak, 17-24. Oliwia Kołaczko, Iwona Kolasa, Wiktor Klag, 25-32. Michał Kowalczyk i Kacper Kwiatkowski.
Limit upoważniający do startu w I Grand Prix Polski Młodzików (Lidzbark Warmiński, 25-27 września 2015) posiadają Zuzanna Kowalczyk i Szymon Kolasa.