Spotkanie z Grzegorzem Strzemeckim
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
NOWY TARG. Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza we wtorek o godz. 18.oo do Miejskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z Grzegorzem Strzemeckim z Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin, będącej częścią Koalicji Obywatelskiej Dla Rodziny.
Spotkanie z cyklu "Wiedzieć" poświęcone będzie tematowi "Stop deprawacji dzieci i młodzieży", a prezentacja w dniu 13 października nosi tytuł: "Cele tzw. polityki i edukacji antydyskryminacyjne".Polityka antydyskryminacyjna (polityka równościowa, polityka różnorodności), szczególnie w odniesieniu do równości kobiet i mężczyzn, jest ostatnimi laty niemal wszechobecna i stanowi jeden z dominujących wątków polityki nie tylko w Unii Europejskiej i USA ale także w wielu innych krajach. W ten sposób przejawia się obowiązująca w Unii doktryna "gender mainstreaming", zakładająca wprowadzenie polityki równości płci do wszystkich dziedzin życia, we wszystkich działaniach i wymiarach życia społecznego. Wszechobecność tej polityki oznacza, że jest ona realizowana również w oświacie w postaci antydyskryminacyjnej edukacji. Właśnie rozpoczęty rok szkolny ogłoszony został Rokiem Otwartej Szkoły - otwartej na różnorodność i działania antydyskryminacyjne oraz organizacje pozarządowe, które mają wspierać szkoły w upowszechnianiu tej edukacji. Czego należy spodziewać się po polityce oraz po edukacji antydyskryminacyjnej, która ma przenikać wszystkie przekazywane w szkole treści? Czy należy w niej widzieć dobrodziejstwo jak przekonują jej zwolennicy, czy też zagrożenie, jak przestrzegają niektórzy? Jest to ważne pytanie ponieważ chodzi o nasze dzieci, ich wychowanie i przyszłość i w ogóle o przyszłość naszego kraju. Dlatego nie można tego pytania pozostawić bez odpowiedzi.
Prezentacja "Cele polityki antydyskryminacyjne" udziela tej odpowiedzi w oparciu o niezmiernie bogatą i rzetelną dokumentację. Dlatego wszyscy rodzice powinni się z nią zapoznać. Spośród wielu spraw wobec których przechodzimy obojętnie, choćby z braku czasu, na te jedną powinniśmy ten czas znaleźć.
Wprowadzenie przez MEN programu "Otwarta szkoła" otwiera nowy etap genderystowskiej ofensywy w edukacji. Rodzice - pilnujcie swoich dzieci!
organizatorzy
Więcej na temat
komentarze
reklama