Unihokej. Niedzica Cup dla MMKS Podhale (zdjęcia)

Na dwa dni Niedzicą zawładnęły trzy unihokejowe drużyny z Nowego Targu, Płociczna i Ożarowa Mazowieckiego, które wzięły udział w turnieju Niedzica Cup. Po walce i hektolitrach potu zostawionego na boisku zwyciężyły nowotarżanki, ale ich rywalki postawiły wysokie wymagania.

Turniej w obsadzie Juniorskiej rozpoczął się od blisko 30 goli, jakie w tym spotkaniu zdobyły zespoły z Podhala i Ożarowa. Zawodniczki obu drużyn popisały się wysoka skutecznością a i bramkarki chyba nie miały swego dnia, Podhale zdobyło, bowiem 17 goli a Ambra 10.

W drugim spotkaniu zmierzyło Płociczno z MMKS-em i zawodniczki Maratończyka szybko zdobyły dwa gole. Dopiero pod koniec I tercji Kłak zdobyła kontaktowego gola a na początku II odsłony, drugą bramkę i w meczu był remis. W 33 minucie Kopciuch znów wyprowadziła Płociczno na prowadzenie, ale gole Florczak, Tymek i Dębskiej do końca II tercji wyprowadziły Podhale na dwubramkowe prowadzenie. W trzeciej tercji już Podhale kontrolowało wynik i mecz zakończył się wygraną 7:4

Również trzecie spotkanie pomiędzy Ożarowem a Płocicznem dostarczyło emocji. Drużyna Ambry do połowy meczu stawiała dzielny opór Płociczankom ale w drugich 30 minutach po dwóch golach Marty Kujda i Kamili Adamcewicz szala przechyliła się już zdecydowanie na zespół Płociczna, który dowiózł wygraną do końcowej syreny.

Na „dzień dobry” drugiego dnia zmierzyły się ponownie zespoły Podhala i Płociczna. Choć pierwsze gola zdobyły nowotarżanki to później bramki zdobywały już tylko podopieczne Artura Kopciucha. Choć MMKS pod koniec meczu zaczął rywalki gonić to te nie dały sobie wydrzeć wygranej.

Piąte spotkanie między Podhalem a Ambrą tylko w I tercji było wyrównane od II tercji przewaga Podhala nie podlegała już dyskusji toteż mecz zakończył się dość wysoką wygraną.

W ostatnim meczu pomiędzy Ożarowem a Płocicznem padł remis 3:3 i tym akcentem święto unihokeja Niedzica Cup dobiegło końca.

W meczach w zespole MMKS zadebiutowała zaledwie 10 letnia córka trenera Pysza, Gabriela, która dotychczas miała okazję grać tylko w kategorii Dziewczynek. W swym debiucie zdobyła 3 bramki. W zespole MMKS w bramce zaś miała okazję po raz pierwszy wykazać się 11 letnia Ornelia Gut uczennica Szkoły Podstawowej nr. 11.

- Na turnieju w Niedzicy zagrałyśmy rocznikiem 94 i młodszym. Jestem zadowolona z gry dziewczyn, choć dałyśmy z siebie tylko 75%. Miałam nadzieję, że wygramy wszystkie mecze, jednak zawiodła nas skuteczność. Wyprowadzałyśmy ataki, których nie kończyłyśmy, a przeciwnik to wykorzystywał. Tym turniejem zakończyłyśmy sezon 2010/2011. Chciałabym na pierwszym miejscu podziękować trenerowi za poświęcony czas, wsparcie, motywację i pracę, bo cała drużyna ma świadomość, że to, co zdobyłyśmy jest zasługą trenera. Dziękuję również dziewczynom za walkę na boisku do ostatniej sekundy gry, a teraz odpoczywajcie, bo niedługo czeka nas ciężka praca. Pozdrowienia dla sędzin - oceniła kapitan MMKS Podhale Paulina Dębska.

W rolę rozjemczyń spotkań wcieliły się seniorki MMKS Ewelina Bryniarska, Marzena Bryniarska i Katarzyna Fuła. Z zadania wywiązały się wzorowo nie dopuszczając do zbyt ostrej gry i brutalnych fauli, co spowodowało, że Niedzica Cup przebiegał w miłej sportowej atmosferze.

- Uważam, że turniej, który odbył się w Niedzicy był udany. Mecze z Płocicznem były bardzo zacięte a my dawałyśmy z siebie wszystko i to zaowocowało. Natomiast mecze z Ambrą Ożarów Mazowiecki były bardziej „luźne”, choć jak wiadomo każdy mecz wymaga ogromnego poświecenia i zaangażowania. Myślę, że dziewczyny wychodząc na boisko zostawiły tam serce i wiedziały, jaki mają cel. Osobiście jestem bardzo zadowolona z turnieju i dumna z dziewczyn, dziękuję za poświęcony czas i wolę walki Nic nie zrobiłybyśmy bez trenera. Osobne słowa podziękowań kieruję do trójki sędzin tych zawodów, które wzorowo je przeprowadziła - mówi z kolei Agata Tymek z MMKS Podhale.

Zawodniczki MMKS Podhale w tym tygodniu kończą I część przygotowania do nowego sezonu . Teraz w treningach nastąpi 3 - tygodniowa przerwa.

Składy:
MMKS Podhale Nowy Targ: Paulina Młynarczyk , Ornelia Gut – Paulina Dębska (4) (k), Ania Kowalczyk (13), Magda Nieckarz (5), Karolina Łojek (17), Zuzanna Lech (11), Adrianna Lasyk (10), Agnieszka Timek (6), Agata Tymek (14), Katarzyna Kłak (20), Anna Podlipni (15), Aleksandra Florek (9), Monika Kowalczyk (7), Magda Mamak (16), Justyna Florczak (21), Gabriela Pysz (8) ; Trener: Arkadiusz Pysz

MKS Ambra Ożarów Mazowiecki: Kinga Sadłowska – Stella Guławska (6), Justyna Włodarczyk (k) (4), Monika Błażejewska (8), Marta Sadłowska (7), Aleksandra Wróbel (3), Joanna Olejniczak (10), Anna Mazurkiewicz (11, Izabela Skoczylas (15), Małgorzata Łopot (5), Adrianna Żywek (9), Beata Zelik (1)

UKS Maratończyk Płociczno: Monika Pietruszewska, Justyna Trąbacz – Marta Kujda (k) (9), Katarzyna Kopciuch (11), Paula Stecka (3), Beata Kujda (6), Kamila Adamcewicz (4), Natalia Adamcewicz (10), Katarzyna Pabis (15), Marlena Kozłowska (14), Alicja Sabat (7), Monika Adamczyk (8) ; Trener: Artur Kopciuch