Hokej. Finaliści Pucharu Polski

Mimo, iż do końca drugiej rundy zasadniczej hokejowej ekstraklasy pozostały jeszcze dwie kolejki, to jedno rozstrzygniecie już zapadło. Poznaliśmy finalistów Pucharu Polski.

W myśl regulaminu z końcem grudnia wystąpią w nim cztery pierwsze drużyny – Cracovia, TatrySki Podhale Nowy Trag, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie.

„Szarotki” po dziesięciu latach dobrnęły do półfinałów. Wcześniej cztery razy były w ścisłym finale, z czego dwa razy wznosiły trofeum do góry w geście triumfu. W grudniu 2005 roku finałowy turniej rozgrywany był w Nowym Targu. Podhale stanęło przed szansą wygrana po raz trzeci z rzędu Pucharu Polski. Nie pomógł jednak atutu własnego lodowiska i doping blisko 2000 gardeł. Puchar i czek na 30 tysięcy złotych pojechał to Torunia. Emocji w finałowym meczu było co niemiara . Przez 65 minut trwała straszliwa walka, ale ona nie wystarczyła do wyłonienia zwycięzcy. Mecz zakończył się wynikiem 4:4. By przyznać trofeum potrzeba było 12 serii rzutów karnych! Ojcem sukcesu torunian okazał się bramkarz Wawrzkiewicz. Hokeiści z grodu Kopernika wygrali karne 4:3.

Po przerwie dla reprezentacji Polski 13 listopada hokeiści wracają na ligowe tafle, by dograć dwie kolejki pierwszej części sezonu. Dla wielu zespołów będą to ważne kolejki. Nie ma jeszcze skompletowanej pierwszej szóstki. Po dwóch rundach nastąpi podział ligi na dwie grupy – „silniejszą” ( miejsce 1-6) i „słabszą” ( pozostałe ekipy). Finaliści Pucharu Polski maja zapewniony udział w grupie mocniejszej,. O dwa miejsca walczą cztery zespoły – Orlik Opole, Polonia Bytom, Unia Oświęcim i Ciarko Sanok. Ten ostatni klub dostał szansę po przyznaniu mu walkoweru w meczu z GKS Tychy.

W najbliższy weekend czeka naszą reprezentację międzynarodowy sprawdzian. W Janowie rozegrany zostanie turniej EIHC z udziałem reprezentacji Polski, która zmierzy się z Austrią, Słowenią i Koreą Południową.