Guzik Pałka szósta

Krystyna Guzik Pałka zajęła szóste miejsce w biathlonowym sprincie zawodów „Sesongstart Skiskyting” w norweskim Sjusjoen.

Zawody w Sjusjoen to jedna z niewielu okazji na sprawdzian formy w bezpośredniej rywalizacji przed początkiem Pucharu Świata. Na starcie stanęły cztery zawodniczki z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej zeszłorocznego PŚ i to właśnie jedna z nich okazała się najlepsza. Włoszka Dorothea Wierer strzelała bezbłędnie, co poza nią udało się jedynie pięciu zawodniczkom.

Najlepszą z Polek spisała się zawodniczka pochodząca z Czerwiennego, która zajęła szóste miejsce z jednym pudłem. Weronika Nowakowska na pierwszym pomiarze czasu miała 10. wynik, ale na strzelnicy pomyliła się trzy razy i zajęła 24. pozycję.

Dobrze poradziły młode zawodniczki. 18-letnia Kamila Żuk (z dwoma pudłami) była 30., a dwa lata starsza Kinga Mitoraj (jedno pudło) 35. Najsłabiej z Polek wypadła Monika Hojnisz, która pomyliła się czterokrotnie i zajęła 49. miejsce.