Podhalańskie akcenty w trakcie sparingu piłkarskich ligowców Górnik Zabrze - Kolejarz Stróże (zdjęcia)

We wtorek na doskonałej płycie trawiastej stadionu Huraganu Waksmund rozegrany został mecz sparingowy pomiędzy drużyną Górnika Zabrze /ekstraliga/ oraz zespołem Kolejarza Stróże / I liga/. Mecz nie wzbudził dużego zainteresowania, na co wpływ w znacznej mierze miały niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W trakcie zawodów wprawdzie deszcz nie przeszkadzał zawodnikom obu zespołów ale wcześniejsze opady spowodowały, że murawa była nasączona wodą. Bardzo śliska, a to nie ułatwiało gry piłkarzom. Trenerzy drużyn wykorzystali ten mecz na wypróbowanie różnych wariantów gry i ustawień na boisku, gdyż drużyny są w okresie przygotowań do sezonu. Próbowano także po obu stronach nowe twarze w zespołach. Praktycznie wykorzystano w meczu wszystkich dostępnych i zdolnych do gry piłkarzy. Mecz rozegrano w sposób nietypowy gdyż grano w pierwsze połowie 45 minut, a druga część trwała 55 minut.

Lepiej w tej konfrontacji spisali się I ligowcy ze Stróż, pokonując rywali w stosunku 3 :2, mimo że spotkanie było wyrównane i bez wyraźnej przewagi ze strony którejkolwiek drużyny. W meczu wystąpił w drużynie Górnika Zabrze debiutant - Rafał Waksmundzki, wychowanek zasłużonego podhalańskiego klubu Huraganu Waksmund, który od obecnego sezonu przechodzi testy w tym klubie piłkarskim. Życzymy mu by zadomowił tam na dłużej.

Wtorkowy występ Rafała Waksmundzkiego był udany, co dobrze wróży. Należy dodać, że drużyna Górnika Zabrze przebywa na obozie kondycyjnym w Zakopanem do niedzieli i zamierza rozegrać jeszcze dwa spotkania sparingowe na Podhalu, a mianowicie w czwartek o godzinie 17 na obiekcie w Waksmundzie z drużyną ekstraligi słowackiej FK Zilina oraz w sobotę w Zakopanem z ekstraligowcem słowackim z Rużomberoka.

Składy w jakich wystąpiły zespoły:
Górnik Zabrze: Zaworski, Pesković, Szymura, Płonka, Wodecki, Waksmundzki, Sarić, Marciniak, Zaanani, Przybylski, Nowak, Gasparik, Magiera, Danh, Banas, Rębas, Pazdan, Kwiek, Zaworski, Marczyński, Gierczak, Olkowski, Gołebiowski.

Kolejarz Stróże: Zarycht, Gryźlak, Nowak, Niane, Walęciak, Wolański, Zawadzki, Stefanik, Kantor, Cebula, Kowalczyk, Lisak, Basta, Szczepanik, Ciećko, Gruca, Mężyk, Zawiślan, Kane, Latuszek, Ochman

Górnik Zabrze - Kolejarz Stróże 2 – 3 /0 – 2/
bramki: Kantor 17 , Kowalczyk 23 ,Wolanski 62 /K/ i Gierczak 68, Zaworski 84 /G/