Pierwsze zawody Pucharu Zakopanego przeniesione na inny termin

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Dziś miały odbyć się pierwsze zawody w ramach trzeciej edycji Pucharu Zakopanego. Niestety z powodu warunków atmosferycznych i braku możliwości należytego przygotowania tras zaplanowana na 19 grudnia eliminacja na Polanie Szymoszkowej przeniesiona została na 24 stycznia przyszłego roku.

3. Puchar Zakopanego

Trzeci rok z rzędu ruszają alpejskie zmagania amatorów w kolebce sportów zimowych jaką jest Zakopane.
Rośnie prestiż i ranga tej imprezy, gdyż trzy z czterech edycji imprezy są eliminacjami do Mistrzostw Polski Amatorów PZN, skupiając najlepszych polskich alpejczyków amatorów. Szukając optymalnych rozwiązań sportowych i technicznych organizatorzy pracowali modyfikację regulaminu, która umożliwia równorzędne wykorzystanie szans każdego zawodnika niezależnie od jego wieku.

Nowe tabele wiekowe, jak i zmniejszenie różnic punktowych za zdobyte miejsca, zapewnia bardziej wyrównaną walkę do ostatniej edycji.

Po raz pierwszy 10 stycznia 2016 r. na stoku narciarskim Harenda zostanie rozegrany ciekawy i widowiskowy slalom równoległy.

Oprócz wyników w grupach wiekowych, publikowana będzie ogólna klasyfikacja OPEN dająca odzwierciedlenie pozycji zawodnika na podstawie osiągniętego czasu przejazdów. Dopuszczamy do udziału w naszych zawodach „zawodowców” (zawodników z licencją PZN), których sklasyfikujemy tylko w grupie OPEN.

Zwycięzcą Pucharu Zakopanego zostaje zawodnik, który zgromadzi największą ilość punktów w swojej grupie wiekowej.

Spośród zawodników, którzy zajęli w swoich grupach wiekowych w klasyfikacji końcowej III Pucharu Zakopanego miejsca od 1 do 3 bez względu na ilość startów w których wzięli udział, oraz wszystkich którzy wystartowali w zawodach każdej edycji III Pucharu Zakopanego, zostanie rozegrany konkurs o nagrodę specjalną wartości 10 000 zł.

Do udziału w III Pucharze Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim i wspólnej zabawy połączonej ze sportowym współzawodnictwem zaprasza w imieniu stacji narciarskich Biuro Promocji Zakopanego.


Terminarz kolejnych edycji:

9 stycznia 2016 Centrum Rodzinne Rekreacji "Harenda" - slalom

10 stycznia 2016 Centrum Rodzinne Rekreacji "Harenda" - slalom równoległy

24 stycznia 2016 Polana Szymoszkowa - slalom gigant

27 lutego 2016 Kasprowy Wierch - slalom gigant


wo/ materiały prasowe / www.zakopane.pl
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama