Zakopiańczycy najlepsi w zawodach MPP

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Aż 11 razy w ciągu dwóch dni zmagań stawali na podium Młodzieżowego Pucharu Polski w Czarnej Górze zawodnicy i zawodniczki zakopiańskich klubów sportowych. Największą zwyciężczynią imprezy została Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane), która dwukrotnie triumfowała w kategorii Juniorek C.

W dniach 7-8 stycznia w ośrodku narciarskim Czarna Góra odbyła się pierwsza edycja tegorocznego Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski. Co roku, w cyklu zawodów dla Juniorów B (urodzeni w latach 2000-2001) oraz C (urodzeni w latach 2002-2003) biorą udział najlepsi polscy narciarze młodego pokolenia. W czwartek oraz piątek na 800-metrowej trasie przeszło 100 alpejczyków rywalizowało na trasie slalomu giganta.

Najlepiej tę impreza zapamięta z pewnością Katarzyna Hreśka, która starując w kategorii Młodzików, odniosła zwycięstwa w obu dniach rywalizacji. Podium Juniorek C było takie samo zarówno w czwartek jak i piątek. Na drugim miejscu znalazła się Gabriela Hopek (KKN Siepraw-Ski) a trzecia była Melania Rewerelli (WKN Warszawa). Wśród chłopców w tej grupie wiekowej pierwszego dnia triumfował Maksymilian Fronczak (WTS DeSki) przed Markiem Zwijaczem (SNPTT-1907 Zakopane) i Bartoszem Szkołą (UKS Mitanski Zakopane). Drugiego dnia na podium znalazł się ten sam skład, ale chłopcy z dwóch pierwszych miejsc zamienili się miejscami, a więc zwyciężył Marek Zwijacz, drugi był Maksymilian Fronczak, a trzeci ponownie Bartosz Szkoła.

W starszej grupie wiekowej dziewcząt pierwszego dnia zawodów triumfowała Karoli-na Pieprzak (KSS Szkoła Mistrzów) wyprzedzając Magdalenę Łuczak oraz Marię Łuczak (obie UKS Mitanski Zakopane). W piątek najszybszą zawodniczką była Zofia Zdort (WTS DeSki), drugie miejsce przypadło ponownie Magdzie Łuczak a na trzecim stopniu stanęła Julia Włodarczyk (KS Narciarnia Nowy Sącz). Wśród Juniorów B w czwartkowych zawodach najlepszy łączny czas obu przejazdów uzyskał Jakub Matulka (UKS Mitanski Zakopane), wyprzedzając Jana Grodeckiego (MKN „Zryw”) oraz Michała Michalika (KKN Siepraw Ski). Drugiego dnia rywalizacji triumfował Jan Grodecki przed Norbertem Wróblem (KKN Siepraw Ski) oraz Jakubem Matulką.

Następna impreza Młodzieżowego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 14 i 15 stycznia w Suchym, koło Zakopanego, gdzie najlepsi narciarze i narciarski młodego pokolenia powalczą o jak najlepsze wyniki w slalomie.

Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama