Studenci na start!

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W piątek w Kluszkowcach staruje 13. edycja AZS Winter Cup, czyli cyklu akademickich zawodów narciarskich, pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski. W tegorocznej edycji studenci spotkają się w górach sześciokrotnie.

Pierwszy przystanek zaplanowano na 15 stycznia, kiedy to zawodnicy zmierzą się w slalomie gigancie oraz slalomie na trasie numer 3 w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Obecnie stok jest przygotowywany do imprezy, aby w piątek zawody mogły zostać przeprowadzone w dobrych i równych warunkach.

W tym sezonie, jak co roku, jest o co walczyć. To właśnie za zwycięstwo w tym cyklu przyznawana jest najdroższa nagroda w polskim narciarstwie alpejskim – samochód osobowy. Po finale 13. edycji jeden z uczestników odjedzie Audi A1. Szansę na zwycięstwo będzie mieć aż 10 najlepszych narciarek i narciarzy.

Jak powiedział wiceprezes warszawskiego AZS, główny organizator AZS Winter Cup, Dariusz Piekut: „Czuję spore podekscytowanie związane z faktem, że w końcu jest śnieg i jest szansa na zorganizowanie zawodów. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się zmontować sporą grupę partnerów, którzy będą wspierać nas podczas 13. edycji tej niezwykłej imprezy. W tym sezonie będzie wspaniała nagroda główna, która na pewno dodatkowo podniesie adrenalinę oraz nowe zasady rywalizacji o tę nagrodę. Wyjątkowa formuła, która będzie obejmować 10 najlepszych zawodników i zawodniczek klasyfikacji generalnej po finałowej imprezie, wyłoni na koniec zwycięzcę Audi A1. Mogę tylko powiedzieć, że starcie najlepszej dziesiątki o nagrodę główną będzie z pewnością wielkim narciarskim show. Zapraszam wszystkich studentów do walki o zwycięstwo.”

Kto nie zapisał się na piątkową rywalizację w Kluszkowcach, może wziąć udział w kolejnych zawodach. Drugi przystanek cyklu, odbędzie się już 22 stycznia na stoku stacji Złoty Groń w Istebnej, gdzie AZS Winter Cup zostanie rozegrany po raz pierwszy w historii tej imprezy. Następnie zawody powrócą do znanych studentom ośrodków: 5 lutego narciarze akademiccy spotkają się na zakopiańskiej Harendzie, 12 lutego w Zawoi i 19 lutego ponownie w Kluszkowcach. Niespodzianką może być finał tegorocznej edycji, który zaplanowano na ostatnią niedzielę lutego na Kasprowym Wierchu. Po raz ostatni Winter Cup gościł na świętej górze narciarzy w 2007 roku. Czy warunki oraz pogoda pozwolą na rozegranie zawodów na Kasprowym Wierchu? Tego dowiemy się już za półtora miesiąca, a do tego czasu narciarskie poczynania studentów śledzić można na fanpage’u TAURON Bachleda Ski na Facebooku oraz Instagramie.

Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama