Od dziś nowa karta PKLpass dostępna dla narciarzy i turystów

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Polskie Koleje Linowe wprowadziły PKLpass. Nowa usługa pozwoli kupować bilety i skipassy na wiele ośrodków, bez kolejki i w atrakcyjnych cenach. Z PKLpass będzie można korzystać na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej, Gubałówce, Palenicy, Górze Żar i Górze Parkowej.

- W ciągu roku nasze ośrodki odwiedzają 2 miliony narciarzy i turystów. Aż 200 tys. z nich korzysta ze skipassów, inni z biletów turystycznych. Zależy nam na tym by mogli je nabywać w najbardziej wygodny sposób, bez oczekiwania w kolejce. PKLpass to umożliwi. Przygotowaliśmy również atrakcyjną ofertę promocyjną – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu PKL S.A.

Karta PKLpass jest bezpłatna. Każdy użytkownik otrzyma ją kupując skipass w kasie, w biletomacie lub w sklepie internetowym (przez stronę www.pkl.pl).

- Skipass wydany w kasie jest od tej pory jednocześnie kartą PKLpass – wystarczy go po prostu po jeździe na nartach zachować na następny raz. Jeśli zakupu biletu lub skipassa dokonamy online, PKLpass zostanie przesłany na wskazany adres lub będzie na nas czekał w biletomacie. Zarejestrowani użytkownicy naszego sklepu dostaną nową kartę automatycznie – wyjaśnia Patryk Białokozowicz.

Nowe automaty są już dostępne w Zakopanem przy dolnej stacji Gubałówka, w Kuźnicach przy dolnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch, na Jaworzynie w Krynicy oraz na Palenicy i Górze Żar. Za ich pośrednictwem możliwe będzie doładowanie PKLpass. Zasilić kartę będzie można także przez Internet. Tym samym wizyty w kasie staną się niepotrzebne. Aby przystosować ośrodki do obsługi PKLpass w Palenicy i na Górze Żar zmodernizowane zostały bramki narciarskie.

- Karty są nowoczesne i mają daleki zasięg – narciarz przechodzący przez bramki nie będzie musiał ich przykładać do czytnika, wystarczy że PKLpass będzie w kieszeni – mówi Patryk Białokozowicz.

Aby dokończyć rejestrację i aktywować konto, po otrzymaniu PKLpass należy wejść na stronę sklepu PKL i wpisać do systemu unikalny numer karty. Te dwa kroki wystarczą, aby cieszyć się swobodą korzystania z kolejek górskich i wyciągów.

Zakup PKLpass pozwoli korzystać ze specjalnie przygotowanych promocji. Na początek będzie to opcja zakupu biletów turystycznych na Kasprowy Wierch w sezonie wysokim, po cenie obowiązującej w sezonie niskim. Ponadto już niebawem ruszy dodatkowa promocja, w której przy zakupie trzech skipassów całodniowych czwarty nabędziemy z 10 proc. zniżką. Kupując trzy skipassy całodniowe na różne ośrodki, czwarty na kolejny ośrodek będzie można nabyć z kolei o 15 proc. taniej. Zniżki są naliczane od kwot podanych w aktualnym cenniku na sezon 2016.

- To dopiero pierwsze oferty promocyjne. W miarę wdrażania programu będziemy oferowali naszym klientom kolejne korzyści. Planujemy również nawiązanie współpracy z hotelami, restauracjami i sklepami w lokalizacjach naszych ośrodków, tak aby posiadacze karty mogli korzystać ze zniżek także u naszych partnerów. W przyszłości w ramach PKLpass powstanie również system lojalnościowy oparty na punktach. Każdy zakup, przejechane kilometry i odwiedziny w naszym ośrodku będą dawały punkty wymieniane na korzyści – mówi Patryk Białokozowicz.

W planach PKL jest również budowa aplikacji na smartphony, umożliwiającej jeszcze szybszy zakup karnetów z minimalnym dostępem do Internetu.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama