Zmiana turnusów

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W ten weekend kończy się pierwsza część ferii. Teraz wypoczywać będą dzieci z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Duży ruch na drogach dojazdowych do małopolskich ośrodków turystycznych zdaje się potwierdzać opinie o tym, że "warszawskie" ferie są najbardziej intensywne.

Widać było to już wczoraj na zakopiance której pokonanie - dla nie znających objazdów oczywiście - zajmowało ponad 3 godziny. Dziś pewnie będzie podobnie.

Dla tych, którzy dotarli do Małopolski wczoraj czekało piękne słońce, i choć połączone z mało zimowymi 10 stopniami ciepła mogło to napawać optymizmem. Niestety, już niedzielny poranek przyniósł mocny wiatr, duże zachmurzenie i opady mokrego śniegu.
Prognoza na najbliższe dwa tygodnie nie jest taka jakiej mogli by życzyć sobie turyści. Wiele deszczowych i zachmurzonych dni, pojedyncze przebłyski słońca. Temperatura oscylować będzie około 10 stopni ciepła na w dzień, w nocy spadając do 1-2 stopni na plusie.

Mimo ciepła właściciele małopolskich ośrodków narciarskich zapowiadają że śniegu mają dość, i pomimo odwilży nie trzeba będzie zamykać wyciągów.

W najbliższym czasie czeka narciarzy wiele atrakcji na stokach. W Zakopanem na Szymoszkowej trwa charytatywny Slalom Maraton - przez 12 godzin zawodnicy będą jeździć zbierając fundusze zacne cele. W południe w Suche Ski rozpocznie się akcja "Bezpiecznie na nartach" a w Białce Tatrzańskiej przez cały weekend trwa "Bezpieczna zima z GOPR"

wo/

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama