Trasy biegowe pokryły się śniegiem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Naturalny śnieg który spadł wczoraj w wcześniejszej nocy poprawił z pewnością warunki na trasach zjazdowych, ale prawdziwym zbawieniem był dla narciarzy biegowych.

W większości przypadków trasy do narciarstwa biegowego w Małopolsce bazują na naturalnym śniegu - to dlatego miłośnicy tej formy narciarstwa nie mieli dotąd wielkiego wyboru. Na szczęście ostatnie opady sprawiły że większość naturalnych tras właśnie otwiera się dla biegaczy. Tak jest na przykład w Nowym Targu - jak informuje Urząd Miasta dziś ma być gotowa do jazdy trasa do narciarstwa biegowego wokół rezerwatu "Bór na Czerwonem" oraz w "Borze Kombinackim". Przebieg tras biegowych w Nowym Targu można znaleźć na stronie www.biegowki.nowytarg.pl. Obok trasy biegowej na lotnisku w Nowym Targu - w budynku Aeroklubu - działa wypożyczalnia nart biegowych.

Wiadomości z Nowego Targu są o tyle ważne, że ciągle czekamy na warunki do rozegrania właśnie tam jednej z największych imprez biegowych w sezonie - Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II. Jak na razie jednak organizatorzy nie podali nowego terminu zawodów.

Odwołany został natomiast planowany na sobotę VIII Memoriał Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich który miał odbyć się w Lipnicy Wielkiej.
Warunki atmosferyczne są też powodem odwołania drugiej edycji IV Grand Prix o Puchar BeskidCard który w najbliższą niedzielę rozegrany miał być w Podstolicach. Organizator zaprasza na kolejne zawody do Myślenicach już 20 lutego.

Odbędzie się za to pewnością II Walentynkowy Bieg Narciarski Parami w Kościelisku.

wo/


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama