7. edycja Red Bull Zjazd na Krechę przechodzi do historii (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Do rywalizacji na Polanie Szymoszkowej stanęło ponad 160 zawodników z Polski, Słowacji, a nawet z Włoch. Najszybszymi narciarzami byli Aleksandra Malinowska i Andrzej Dziedzic. Wśród miłośników jazdy na jednej desce pierwsze miejsca zajęli Natalia Ficek oraz Andrzej Leśniakiewicz.

Po 7. latach obecności na polskich stokach, ciężko wyobrazić sobie zimę bez zawodów Red Bull Zjazd na Krechę. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Jurgowa, Zieleńca, Szczyrku i Zakopanego setki amatorów szybkiej jazdy na nartach i snowboardzie. Wśród nich, podczas finałowego przystanku na Polanie Szymoszkowej, na linii startu stanął również Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak oraz Staszek Karpiel-Bułecka z Future Folk.

Od pierwszych minut finałowego przystanku Red Bull Zjazd na Krechę, gdy zawodników wystartował aktor Alan Andersz, rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Szczególnie emocjonujący przejazd finałowy zgotowali publiczności narciarze. Podobnie jak podczas przystanku w Szczyrku, również tu o kolejności na podium zadecydowały ułamki sekund. Słowak Michał Bekes, z czasem 00:52:66 sek. musiał uznać wyższość Andrzeja Dziedzica, który zameldował się na mecie osiem setnych sekundy szybciej! Trzeci, z wynikiem 00:53:01 sek. był Zakopiańczyk Dariusz Duda.

Wśród narciarek triumfowała Ola Malinowska. Druga była Barbara Kącka, trzecia - zwyciężczyni ze Szczyrku oraz Zieleńca Anna Ścisłowicz: "Nawet nie wiem który to już raz, kiedy startuję w Red Bull Zjazd na Krechę. Uwielbiam te zawody - zarówno atmosferę jak i format rywalizacji. Byłam pierwsza w Szczyrku i Zieleńcu, tu niestety trzecia, ale jeśli tylko będzie okazja wracam za rok powalczyć o pierwsze miejsca" - mówiła tuż po finałowym zjeździe narciarka.
Z grona snowboardzistów pierwsze miejsce na podium zajął Andrzej Leśniakiewicz, drugie Krzysztof Pydrych, trzecie - zwycięzca z Jurgowa - Oskar Bom.

"Super impreza, choć o zwycięstwo nie było łatwo. Trasa okazała się naprawdę trudna. Bardzo się cieszę z wygranej, bo to trzeci raz, kiedy startuję w Red Bull Zjazd na Krechę. Za pierwszym razem byłem trzeci, potem drugi, no i teraz pierwsze miejsce." - Skomentował swoje zwycięstwo Zakopiańczyk.

Wśród Pań na najwyższym miejscu na podium po raz trzeci stanęła Natalia Ficek. Zawodniczka z Chorzowa triumfowała już w tym roku w Jurgowie i Szczyrku. Tuż za nią na linii mety znalazły się Weroni-ka Biela oraz Katarzyna Szymańska.

Atrakcje nie ominęły również zgromadzonej na Polanie Szymoszkowej publiczności. Od rana o pozy-tywną muzyczną atmosferę zadbał Dj Prescot, a dla najgłośniej dopingujących kibiców, prowadzący imprezę Maciej Kiwak, przygotował kultowe czapki Red Bull Zjazd na Krechę.

Nocny przystanek na Polanie Szymoszkowej był znakomitym zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji. Kilkuset zawodników, którzy stanęli na starcie w tym sezonie udowodniło, że pomimo kapryśnej pogody dobra zabawa i sportowa rywalizacja to najlepszy przepis na udany dzień na stoku.

Wyniki zawodów:
Narty kobiety:
1. miejsce: Aleksandra Malinowska, Nowy Targ
2. miejsce: Barbara Kącka, Zakopane
3. miejsce: Anna Ścisłowicz, Buczkowice
Narty mężczyźni:
1. miejsce: Andrzej Dziedzic, Katowice
2. miejsce: Michal Bekes, Zdiar
3.miejsce: Dariusz Duda, Zakopane
Snowboard kobiety:
1. miejsce: Natalia Ficek, Chorzów
2. miejsce: Weronika Biela, Zakopane
3.miejsce: Katarzyna Szymańska, Zakopane
Snowboard mężczyźni:
1. miejsce: Andrzej Leśniakiewicz, Zakopane
2. miejsce: Krzysztof Pydych, Zwardoń
3. miejsce: Oskar Bom, Kraków

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama