Deszczowa rywalizacja na Harendzie

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W piątek kilkudziesięciu studentów spotkało się na zakopiańskiej Harendzie w ostatnich w tym sezonie eliminacjach AZS Winter Cup.

Już za tydzień wielki finał imprezy, po którym zostanie wyłonionych najlepszych 10 osób cyklu. Wezmą one udział w decydującej walce o nagrodę główną ufundowaną przez TAURON Bachleda Ski - Audi A1.

Piątek na Podhalu upłynął pod znakiem deszczowej aury. Przeszło 80 zawodników i zawodniczek musiało zmierzyć się nie tylko z konkurentami ale także z pogodą. Warunki panujące na stoku pozwoliły na przeprowadzenie po jednym przejeździe slalomu giganta oraz slalomu.

Rywalizacja rozpoczęła się od giganta. Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Karolina Klimek (ALK Warszawa), wyprzedzając o zaledwie 0.04 sek. Katarzynę Ostrowską (Politechnika Warszawska) oraz o przeszło sekundę Aleksandrę Malinowską (Uniwersytet Jagielloński).

Wśród mężczyzn najszybszy na trasie slalomu giganta był Antoni Szczepanik (SGH Warszawa), dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tych zawodach w karierze. Finiszował on o 0.11 sek. przed Jakubem Zastawnym (UE Poznań) i 0.49 sek. przed Dominkiem Białobrzyckim (AWF Katowice).

Po krótkiej przerwie uczestnicy powrócili na stok by zmierzyć się w slalomie. Z grona kobiet najlepiej zaprezentowała się liderką klasyfikacji generalnej, czwarta zawodniczka giganta - Anna Berezik (AWF Katowice). Karolina Klimek tym razem musiała zadowolić się drugą pozycją ze stratą wynoszącą 0.49 sek. Trzecie miejsce ponownie wywalczyła Aleksandra Malinowska, która do zwyciężczyni straciła 1.10 sek.

W slalomie mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się również czwarty w gigancie – Mateusz Habrat (ALK Warszawa). Drugie miejsce przypadło ex aequo zwycięzcy poprzedniej konkurencji – Antoniemu Szczepanikowi oraz Sebastianowi Białobrzyckiemu (AWF Katowice). Obaj przegrali z Mateuszem o 0.60 sek.

Zawody na Harendzie były ostatnimi eliminacjami AZS Winter Cup w tym sezonie. 28 lutego odbędzie się finał tegorocznego cyklu, w którym punkty za uzyskane lokaty będą podwajane. To właśnie w przyszłą niedzielę dowiemy się kto znajdzie się w najlepszej 10. klasyfikacji generalnej i stanie do walki o nagrodę główną, ufundowany przez TAURON Bachleda Ski, samochód osobowy Audi A1.

Kluczyki powędrują do tego z 10 finalistów, który pokona trasę giganta w czasie najbardziej zbliżonym do 125% czasu wzorcowego, uzyskanego przez osobę wskazaną przez organizatora.

Na końcówkę lutego zapowiadają się więc niesamowite emocje - na Kasprowym Wierchu - w starciu o najdroższą nagrodę w historii polskiego narciarstwa alpejskiego! Relacje z tego wydarzenia będzie można śledzić na fanpage’u TAURON Bachleda Ski na Facebooku oraz Instagramie.


Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.


mat. prasowy, wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama