Mistrzowie Krakowa w narciarstwie alpejskim wyłonieni

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

W sobotę 20 lutego odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie. Przeszło 70 narciarzy i narciarek zmierzyło się w dwóch przejazdach na stoku stacji narciarskiej Kaniówka w Białce Tatrzańskiej

Piękna pogoda towarzyszyła alpejczykom podczas kolejnej w tym sezonie imprezy narciarskiej odbywającej się pod patronatem TAURON Bachleda Ski. Bezchmurne niebo oraz lekki mróz sprzyjały rywalizacji o punkty w klasyfikacji generalnej eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów i zwycięstwo w Mistrzostwach Krakowa Amatorów w narciarstwie alpejskim.

Najlepszy łączny czas przejazdów wśród kobiet uzyskała Katarzyna Pic z Poznania, dla której był to pierwszy start w eliminacjach giganta w tym sezonie.

„Warunki dzisiaj były bardzo dobre, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że wczoraj padał ulewny deszcz. W tym roku odbędą się jeszcze dwie eliminacje giganta, także zachęcam do udziału - szczególnie tych wszystkich, którzy jeszcze nie zdobyli wystarczającej liczby punktów, by zakwalifikować się do finału. Jest o co walczyć!” – powiedziała na mecie sobotnich zawodów zwyciężczyni najmłodszej kategorii wiekowej pań, która tym świetnym wynikiem zapewniła sobie awans do zawodów finałowych cyklu.Z grona mężczyzn najlepiej tego dnia poradził sobie Dariusz Małysa pochodzący z Radziszowa, który tym samym wywalczył tytuł Mistrza Krakowa Amatorów w kategorii wiekowej 18 – 35 lat. Było to jego drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej triumfował w Istebnej i z dorobkiem 200 punktów ma pewny awans do imprezy finałowej.

Do końca zmagań w eliminacjach mistrzostw Polski pozostały jeszcze dwie imprezy – 27 lutego alpejczycy spotkają się na Kasprowym Wierchu, a 4 marca w Kluszkowcach. Finał odbędzie się dzień po ostatnich eliminacjach, również w ośrodku Czorsztyn-Ski, a żeby wziąć w nim udział należy zdobyć co najmniej 60 punktów w klasyfikacji generalnej. Do tej pory awans do finału wywalczyły 174 osoby!

Pełne wyniki wszystkich eliminacji, które odbyły się do tej pory można znaleźć na stronie internetowej target="_blank"www.wnp.pzn.pl.


Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej target="_blank"www.tauronbachledaski.pl oraz na target="_blank"facebook.com/TauronBachledaSki facebook.com/TauronBachledaSki.mat prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama