Rywalizacja o Puchar Zakopanego dobiegła końca.

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Walka o 3 Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim amatorów dobiegła końca. We wszystkich edycjach 3 PZ wzięło łącznie udział 279 uczestników.

Rywalizacja odbywała się w czterech grupach wiekowych kobiet oraz siedmiu grupach wiekowych mężczyzn. W każdych zawodach dodatkowo była prowadzona klasyfikacja open.

Ostatnim dniem pucharowych zmagań była sobota 27 lutego. Święta Góra narciarzy - jak mawiają o Kasprowym Wierchu miłośnicy narciarstwa - przywitała zawodników piękną pogodą i wspaniałymi warunkami śniegowymi.
W slalomie gigancie wzięło udział łącznie 114 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepsze czasy w swoich kategoriach wywalczyli: Małgorzata Tlałka – Długosz, Izabela Wysocka, Anna Wróbel, Marian Soboński, Tadeusz Dziubek, Marek Smetana, Wojciech Gajewski, Krzysztof Wsół, Grzegorz Majcher i Krzysztof Kania.

Podsumowanie i dekoracja zwycięzców 3 Pucharu Zakopanego odbyła się w klubie Le Scandale również 27 lutego. Na podstawie klasyfikacji generalnej po 3 edycjach (Harenda 9.01, Szymoszkowa 24.01 i Kasprowy Wierch 27.02) wręczono nagrody oraz puchary za miejsca od 1 do 3. Najwięcej punktów zebrały zawodniczki: Jadwiga Gołda z Żywca - (kat. I), Małgorzata Tlałka-Długosz z Zakopanego - (kat. II), Anna Klepacka z Zakopanego - (kat. III), Anna Wróbel z Krościenka - (kat. IV). Wśród mężczyzn: Bolesław Koprowski z Zakopanego - (kat. I), Władysław Tarnowski z Łodzi - (kat. II), Andrzej Gomuliński z Zakopanego - (kat. III), Wojciech Gajewski z Zakopanego - (kat. IV), Krzysztof Wsół z Wrocławia - (kat. V), Grzegorz Majcher z Zakopanego - (kat.VI), Tomasz Kępa z Suchej Beskidzkiej - (kat. VII).

Wśród zawodników którzy zajęli miejsca od 1 do 3 oraz tych zawodników, którzy wzięli udział w każdej z trzech edycji 3 Pucharu Zakopanego został wyłoniony zwycięzca NAGRODY SPECJALNEJ. 10 000 zł otrzymał Marcin Blauth z Warszawy.

Wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zawodach życzymy dalszych sukcesów sportowych. Z nadzieją spotkania się za rok ślemy narciarskie pozdrowienia.


mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama