Zamykają sie kolejne stacje, odwoływane są zawody

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Zima całkiem już skapitulowała. Wysokie temperatury sprawiają że śnieg szybko znika a kolejne ośrodki kończą sezon

Nie pojeździmy już w Myślenicach, w Laskowej, u u Żura w Rabce i w Lubomierzu. O śnieg na najbliższy weekend walczą jeszcze na Magurze, ale nie dają sobie wielkich nadziei.

Komunikat o zamknięciu stacji, co najmniej do czasu zmiany warunków pogodowych nadszedł z Harendzie w Zakopanem, w weekend na resztach śniegu odbędą się tam jeszcze zawody dla dzieci i koniec.

Niektóre stacje ograniczyły tez działalność do weekendów, pozostając zamknięte w dni powszednie - tak działa Limanowa-Ski, Koninki czy Polczakówka w Rabce, dla której nadchodzący weekend będzie zakończeniem sezonu.


Brak śniegu pokrzyżował też plany organizatorom Grand Prix o Puchar BeskidCard. Odwołano zawody na stacji Lubomierz Ski 13 marca oraz Limanowa-Ski 19 marca.
Ostatnie piąte zawody rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. Odbędzie się tak tez podsumowanie wszystkich zawodów oraz oficjalna dekoracja zawodników w klasyfikacji generalnej wraz z rozdaniem nagród.

Sklasyfikowane zostaną te osoby, które wzięły udział w co najmniej czterech zawodach spośród przeprowadzonych pięciu. Za piąte zawody uznaje się te ostatnie, które będą miały miejsce na stacji Śnieżnica.


wo/ fot. Józef SowikWięcej na temat
komentarze
reklama
reklama