Hokej. Nowotarżanie pokonami. W pierwszym meczu PP lepsza była drużyna z Torunia

NOWY TARG. W pierwszym meczu Pucharu Polski MMKS Podhale przegrało przed własną publicznością z Nestą Toruń 3:5. Spotkanie rewanżowe w poniedziałek 29 sierpnia br. o godz. 16.oo również w Nowym Targu.

Podhale przez połowę meczu grało bardzo dobrze w ataku raz po raz zasypując bramkę Witkowskiego strzałami. W tym okresie wpadły do bramki torunian tylko dwa krążki. Z drugiej strony zaś świetnymi interwencjami popisywał się Tomasz Rajski. W 33 min w nowotarskiej hali na kilka minut zgasło światło a po awarii Podhale jakby wypadło z rytmu. W ponad minutę gościom pozwoliło na wyrównanie. W III tercji szybkimi kontrami torunianie rozklepali gospodarzy i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Na 38 sek. przed końcem regulaminowych 60 minut Kmiecik zdobył bramkę kontaktową. Nowotarżanie wycofali bramkarza, ale gola nie zdobyło za to straciło.

MMKS Podhale Nowy Targ – HSA Toruń 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
59:40 3:5 Źiółkowski /do pustej/

Sędziowali: Wolas – Hyliński, Bernacki (Oświęcim).

Kary: 18-10 min.

MMKS Podhale: Rajski : K. Kapica – Łabuz – Różański – K. Bryniczka – Tylka ; W. Bryniczka – Dutka – Kmiecik – Neupauer – Olchawski ; Sulka – Cecuła – Kos – Jastrzębski – Bomba, oraz Plewa, Szumal, Puławski. Trener Jacek Szopiński.
HSA: Witkowski : Koseda – Ziółkowski – Bomastek – Kuchnicki – Marmurowicz ; Smeja – Maj – Połącarz – Dzięgiel – Winiarski ; Porębski – Lidtke – Gościmiński – Chrzanowski – Minge oraz Hisak, Pieniak. Trener Wiesław Walicki