Święto polskiej wokalistyki w Krynicy
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Tak na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w Hotelu Starym w Krakowie określano jubileuszowy 50-ty Festiwal im. Jana Kiepury, który jak co roku odbędzie się w sierpniu w Krynicy
Wczoraj szczegóły Festiwalu poznali dziennikarze a od dziś uruchomiona zostaje sprzedaż biletów. Profesor Stanisław Krawczyński – rektor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz profesor Ryszard Karczykowski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie wprowadzili zebranych w szczegóły muzycznych atrakcji każdego z ośmiu festiwalowych dni w Krynicy. Podczas koncertów wystąpi blisko 400 artystów z Polski i Europy a święto muzyki rozpocznie się w sobotę 13 sierpnia plenerowym koncertem pod “Patrią” – willą należącą niegdyś do Jana Kiepury i wieczorem na krynickim deptaku koncertem “Z krainy tenorów”Burmistrz Krynicy dr Dariusz Reśko oznajmił, że swój przyjazd na jubileuszowy festiwal zapowiedzieli mieszkający w stanach synowie Jana Kiepury. Jak mówił 50-ty jubileuszowy festiwal przypada też w 50-tą rocznice śmierci Jana Kiepury oraz w setną rocznicę urodzin Stefana Półchłopka – twórcy Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Jest wiec co świętować i dlatego poza biletowanymi koncertami zaplanowano także aż 8 otwartych, plenerowych koncertów.
Dyrektor Centrum Kultury w Krynicy Wojciech Król wyraził nadzieję, że od 13 do 20 sierpnia Krynica wypełniona będzie festiwalem i muzyką od Czarnego Potoku do Góry Parkowej. Nawiązał w ten sposób do lokalizacji koncertów w wielu różnych miejscach Krynicy oraz organizowanych równolegle spotkaniach z artystami czy warsztatami. Dyrektor podkreślił, że jubileuszowy Festiwal objął swym patronatem Prezydent RP Andrzej Duda.
W konferencji udział wzięła także Elżbieta Gładycz – prezes Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej Aria od kilku lat włącza się aktywnie w organizację Festiwalu i przygotowuje spotkania z twórcami. Pani Gładysz podkreślała jak dużym i oczekiwanym wydarzeniem jest Festiwal Kiepury nie tylko w środowisku melomanów ale wszystkich którzy cenią sobie piękno polskiej muzyki.
Szczegóły programu oraz informacje na temat biletów publikowane będą na stronie Festiwalu www.festiwalkiepury.pl
wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama