Przyznano Medale św. Krzysztofa
Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz szósty organizuje uroczystość wręczenia Medalu św. Krzysztofa, która odbędzie się 2 czerwca o godz. 12.00 w Sali Fontany Pałacu Krzysztofory. W tym roku medale otrzymają: prof. dr hab. Dariusz Kosiński, Kompania Kuflowa – Jarczyński, Bartczak S.C. oraz Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe”.
Medalem tym muzeum pragnie uhonorować i wyróżnić osoby, instytucje, firmy, które od wielu lat wspierają nas finansowo, w formie barterów, jak również organizacyjnie, służą wsparciem merytorycznym, identyfikują się z naszym muzeum i działalnością, wspierają nas na różnych polach, ważnych dla pełnienia naszej misji – poznawać, chronić, przybliżać współczesnym i przekazywać naszym następcom niepowtarzalne dziedzictwo Krakowa.Kapituła Medalu św. Krzysztofa uhonorowała, zgodnie z przyjętym regulaminem, zasłużone dla Muzeum osoby i instytucje w następujących kategoriach: wsparcie merytoryczne, wsparcie finansowe oraz kultywowanie krakowskich tradycji i obyczajów. Medal św. Krzysztofa autorstwa prof. krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Karola Badyny otrzymają:
Prof. dr hab. Dariusz Kosiński – profesor w Katedrze Performatyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, badacz polskiej tradycji teatralnej i performatywnej współczesnych przedstawień i dramatów społecznych – w uznaniu zasług w wieloletnim wspieraniu naukowym realizacji szeregu projektów muzealnych – wystaw i wydawnictw poświęconych teatrowi krakowskiemu, za udział w pracach Rady Programowej nowego Muzeum Teatralnego, a także za udział w sesjach i debatach naukowych organizowanych przez Muzeum.
Kompania Kuflowa – Jarczyński, Bartczak S.C. – w uznaniu zasług w znaczącym wsparciu finansowym wystaw i wydarzeń organizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w 2015 r.
Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” w Krakowie – powszechnie znana i szanowana organizacja cechowa, istniejąca od XIV w. – powołana do obrony miasta, obecnie prowadząca działalność o charakterze społecznym i charytatywnym – w uznaniu zasług w kultywowaniu wielowiekowych tradycji i zwyczajów, szerokim upowszechnianiu historii Bractwa Kurkowego poprzez uczestnictwo we wszystkich ważnych wydarzeniach w mieście, a także zasług w promowaniu tradycji brackich w kraju i za granicą.
opr.s/
źródło: materiał prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama