Rusza Hej Fest w Zakopanem

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Tego lata do Zakopanego przyjadą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pierwszy koncert – zespołu HEY – odbędzie się już 26 czerwca na Równi Krupowej.

Niedzielne koncerty rozpoczną się o 17.30. Będzie to dopiero początek muzycznych atrakcji zorganizowanych tego lata w Zakopanem przez Polskie Koleje Linowe.

- Do 11 września zakopiańczycy i turyści będą mogli wziąć udział w aż 18 koncertach zagranych przez największe polskie gwiazdy. Zakładamy, że obejrzy je nawet 50 tys. osób. Festiwal będzie atrakcją turystyczną, bo koncerty gwiazd zawsze przyciągają szeroką publiczność – mówi Janusz Ryś, prezes PKL.

Przez 10 wakacyjnych weekendów w Zakopanem wystąpią Hey, Kombii, KULT, Lady Pank, Bracia&Krzysztof Cugowski, Bednarek, IRA, Zakopower, Enej, Afromental, Perfect, Podsiadło, Happysad, Brodka, Mela Koteluk, Dżem, Sylwia Grzeszczak, LemON.

Dwa pierwsze i dwa ostatnie koncerty odbędą się na Równi Krupowej, a 14 pozostałych będzie granych na Gubałówce na najwyżej położonej scenie w Polsce na wysokości
1123 m. n.p.m. z widokiem na Tatry.

- Chcielibyśmy by to letnie wydarzenie muzyczne odbywało się co roku i obok innych atrakcji stało się wakacyjną wizytówką Zakopanego – mówi Janusz Ryś.

Ceny biletów na koncerty zaczynają się już od 25 zł. Można je nabyć za pośrednictwem platformy eBilet.pl, w salonach Empik, a także w biurach obsługi klienta oraz kasach zakopiańskich ośrodków Polskich Kolei Linowych (Kuźnice, Gubałówka, Kasprowy Wierch, Krupówki).

Przed występem gwiazdy, publiczność rozgrzeją zespoły u progu kariery, które w festiwalowym konkursie supportów walczą o cenne nagrody ufundowane przez PKL. O tym kto wygra zdecydują jury i publiczność.

Organizatorami Hej Fest są  Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane i agencja eventowa Especto.

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama