Tatrzański Festiwal Biegowy

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

13 i 14 sierpnia zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników biegów górskich. 13 sierpnia zawodnicy wezmą udział w Tatra Fest Biegu na dystansie ok. 56 kilometrów, którego trasa wiodła będzie z Zakopanego na grań Tatr na odcinku Grześ – Rakoń – Wołowiec, Starorobociański Wierch – Ornak z powrotem do Zakopanego.

Dla wszystkich, którzy chcą wystartować, ale wolą krótsze dystanse, tego samego dnia odbędzie się Tatra Vertical. Dzień później – 14 sierpnia coś na „deser”:Bieg Świstaka - krótszy, ale za to z niespodziankami, takimi jak kąpiel w beczce z wodą z górskiego potoku!

TATRA FEST BIEG
Termin: 13.08
Miejsce: Zakopane, Tatry
Trasa: Zakopane → Droga pod Reglami → Siwa Polana → Polana Chochołowska → Grześ → Rakoń → Wołowiec → Łopata → Jarząbczy Wierch → Kończysty Wierch → Starorobociański Wierch → Ornak → Iwaniacka Przełęcz → Schronisko Ornak → Kiry →Droga pod Reglami → Zakopane

Długość trasy: ok. 56 km
Deniwelacja: 3100 metrów.
Zgłoszenia: http://www.tatrafestbieg.pl/zgloszenia

Biegowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. W Zakopanem powstanie miasteczko festiwalowe, a w nim na wszystkich amatorów biegania i gór czekać będą: strefa fizjoterapii, warsztaty z odnowy biologicznej, warsztaty przyrodnicze, warsztaty z bezpieczeństwa w górach., slackline, joga dla biegaczy. Organizatorzy przewidzieli również zawody biegowe dla najmłodszych.

Ukończenie biegu daje zawodnikowi 2 punkty kwalifikacyjne do przyszłorocznego Biegu Ultra Granią Tatr.

TATRA VERTICAL
Punkt startu znajduje się na Polanie Huciska. Trasa prowadzi górskimi szlakami. Pierwszy odcinek biegnie dnem Doliny Chochołowskiej. W rejonie schroniska PTTK w Dolinie Chochołowskiej zawodnicy wbiegają na szlak żółty prowadzący na Grzesia. Następnie szlakiem niebieskim pokonują Rakoń, aby zakończyć bieg na szczycie Wołowca.
Dystans: ok. 10 km, przewyższenie: ok. 1200 m

BIEG ŚWISTAKA
Miejsce zawodów
Polana Biały Potok, skałki w Dolinie Lejowej.

Bieg Świstaka to sprawdzian umiejętności biegowych, wspinaczkowych, oraz wytrzymałościowych. Zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w następujących konkurencjach:
- bieg przez 30 min. (liczy się ilość pętli pokonanych w określonym czasie),
- wspinanie z obciążeniem (5, 10, lub 15 kg) - drogi o trudności od IV do VI,
- przejście po linie slackline,
- kąpiel w beczce z zimną wodą,
- gwizdanie na palcach,

Dodatkowe atrakcje: warsztaty z chodzenia po linie slackline, zjazd na tyrolce dla dzieci

Wieczorem planowane jest ognisko na zakończenie dwudniowych zmagań w ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego.

Szczegóły i zapisy na wszystkie biegi w ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego: www.tatrafestbieg.pl

Tekst i zdjęcie: organizatorzy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama