Zakopane wśród 20 najważniejszych turystycznych miast świata

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Taką informację przywieźli z Chin przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane.

Pod koniec czerwca w chińskiej miejscowości Changbaishan odbył się szczyt T20, podczas którego zostało zawiązane stowarzyszenie reprezentantów 20 wiodących miast turystycznych świata. W tym gronie znalazło się także polskie Zakopane reprezentowane przez Tymoteusza Mroza, prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane.

Inicjatywa ta ma pomóc w wymianie doświadczeń, ale przede wszystkim w pozyskaniu dla miasta nowej grupy zagranicznych turystów.

Zawiązane stowarzyszenie ma gromadzić niewielkie miejscowości, które dzięki walorom i ofercie są liderami turystyki w swoim regionie. Kandydatura Zakopanego została wsparta rekomendacją Polskiej Organizacji Turystycznej i zaakceptowana przez organizatora.

- Dla Zakopanego to niebagatelna szansa, tym bardziej, że miasto do tej pory nie prowadziło świadomych i skoordynowanych działań w zakresie pozyskania zagranicznych gości. Dzięki doświadczeniom podczas udziału w Szczycie lepiej znamy profil turysty z rynku chińskiego i wiemy, co przyciąga go do odwiedzania Wielkiej Brytanii, Holandii, czy Izraela - podsumowuje wjazd Tymoteusz Mróz.

Wyjazd został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury dzięki wsparciu ze strony przedstawicieli branży turystycznej.

Pełna relacja z wyjazdu zakopiańczyków do Chin na stronie www.madeinzakopane.pl.

oprac. r/

źródło: madeinzakopane.pl

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama