K.S. „Luboń” Skomielna Biała na mecie Szlaku Solnego (zdjęcia)

Podhalańskie Spytkowice gościły w minioną niedzielę kolarzy górskich z całej Polski na finałowym wyścigu o Puchar Szlaku Solnego. O czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej tych prestiżowych zawodów walczyli również zawodnicy K.S. „Luboń” Skomielna Biała.

Pewna końcowego sukcesu była już Kaja Karkula w kategorii młodziczek, która wygrała wszystkich pięć dotychczasowych wyścigów. Podczas niedzielnych zawodów przypieczętowała swoje zwycięstwo zdecydowanie zwyciężając rywalizację w swojej kategorii i stanęła na najwyższym stopniu podium zarówno w tym wyścigu jak również w klasyfikacji generalnej. Znakomicie pojechała również Agnieszka Bal w kategorii juniorek młodszych, która przyjechała na metę z przewagą 1 min i 36 sek. nad drugą zawodniczką. Pozwoliło jej to sięgnąć po drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W tej samej kategorii Justyna Latawiec finiszowała na ósmej pozycji co dało jej 7 lokatę w generalce. Na szczególne słowa uznania zasługuje natomiast Monika Żur w kategorii juniorka + kobiety open. Monika przystąpiła do niedzielnej rywalizacji z kontuzją ręki, której nabawiła się w wyniku potrącenia przez samochód na jednym z treningów. Przymusowa przerwa w treningach i ból ręki dał jej się mocno we znaki podczas wyścigu. Mimo tych przeciwności Monika sięgnęła po drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! W tej samej kategorii Patrycja Lewandowska dzięki czwartej lokacie w Spytkowicach wywalczyła również czwarte miejsce w generalce. Czwartą pozycję w klasyfikacji końcowej całego cyklu zdobyła także Barbara Buksa w gronie dziewcząt 11-12 lat.

Bardzo dobrze zakończyła również rywalizację o Puchar Szlaku Solnego męska reprezentacja „Lubonia”. Józef Rabski w kategorii masters III ukończył cały cykl na znakomitej drugiej pozycji. Tadeusz Wacławik w tej samej kategorii uplasował się na szóstym miejscu. Wśród nieco młodszych panów - mastersów II - Bogusław Dziadkowiec został sklasyfikowany na 11 pozycji. W gronie elity mężczyzn na piątym miejscu zakończył rywalizację Jakub Surówka, Robert Sroka uplasował się na 18 a Paweł Wacławik na 20 pozycji. Junior Tomasz Bal został sklasyfikowany na 12 miejscu a Maciej Bielak na 23 pozycji. Mateusz Filipiec w gronie juniorów młodszych zamknął pierwszą dziesiątkę a Krystian Musielak zakończył rywalizację na 17 miejscu. Bardzo dobrze zaprezentował się również w całym cyklu Bartosz Dziadkowiec w gronie młodzików, który sięgnął po piątą lokatę w generalce. W tej samej kategorii Dominik Burtan był 19, Michał Bal 21. Szymon Byk i Jakub Kościelniak zamknęli trzecią dziesiątkę. Znakomite trzecie miejsce wywalczył Jarosław Żur w gronie chłopców 11-12 lat. Tuż za nim sklasyfikowany został Dawid Bala a na kolejnym miejscu Maciej Biedrończyk. Niemal całe podium stało się udziałem zawodników „Lubonia” w kategorii chłopców 9-10 lat. Na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Marszałek, brąz stał się udziałem Adama Pędzimęża a czwarta lokata przypadła Krzysztofowi Polaniakowi. Puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej stał się również zdobyczą debiutującego w barwach „Lubonia” Filipa Sawiny w gronie chłopców 7-8 lat.

Zmagania w Spytkowicach były również okazją do rozegrania Mistrzostw Małopolski MTB w kategorii juniorek i elity mężczyzn. Tytuł II v-ce mistrzyni Małopolski zdobyła Monika Żur w gronie juniorek. Po brązowy medal sięgnął również Jakub Surówka wśród elity mężczyzn.

Wszystkim zawodnikom „Lubonia” należą się wyrazy uznania i gratulacje z osiągniętych rezultatów.