Trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

Na placu Niepodległości w Zakopanem trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Jednym z punktów programu było spotkanie z Mariuszem Szczygłem - laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej.

Na placu od rana odbywały się także warsztaty dla dzieci, akcja bookcrossingu oraz spotkania z autorami w ramach Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej – promocja książki „Magia Nart” Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego oraz rozmowa z Bartłomiejem Kurasiem.

Po południu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki dla dzieci „Zdobyć koronę. Opowieści o Jerzym Kukuczce” Anny Czerwińskiej-Rydel.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Mariuszem Szczygłem - reporterem, dziennikarzem, założycielem Instytutu Reportażu i laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej, które poprowadziła dr Małgorzata Majewska. Rozmowa dotyczyła różnych aspektów twórczości autora, w tym najnowszej książki "Projekt: prawda" łączącej współczesne teksty o własnym i cudzym życiu oraz powieść Stanisława Stanucha z 1959r. Pytania zadawała także publiczność, a na zakończenie spotkania Mariusz Szczygieł podpisywał swoje książki.

Kolejnym festiwalowym wydarzeniem był jubileusz 20-lecia Wydawnictwa Czarne z udziałem redaktor naczelnej Moniki Sznajderman oraz zaproszonych przez nią gości: Mariusza Szczygła, Angeliki Kuźniak i Krzysztofa Vargi. Spotkanie poprowadził Maciej Krupa. Rozmowy z autorami oraz wspomnienia z 20 lat działalności wydawnictwa zwieńczyły życzenia i gratulacje od władz miasta, które wraz z kwiatami i urodzinowym tortem przekazali Zastępcy Burmistrza Wiktor Łukaszczyk i Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Wydawnictwo Czarne jest znane zwłaszcza z współczesnej literatury faktu, tematyki podróżniczej oraz eseistyki, jest także partnerem pierwszej edycji zakopiańskiego Festiwalu.

Festiwal organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane oraz Miejską Bibliotekę Publiczną i Zakopiańskie Centrum Kultury potrwa do niedzieli. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia i spotkania z autorami oraz Targi Książki.

zdj. Piotr Korczak

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama