Cracovia bliska sprawienia niespodzianki

Hokeiści Cracovii byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki w praskiej O2 Arenie, w meczu Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski przegrali 4:5 ze Spartą, a decydującego gola stracili 4 i pół minuty przed końcem trzeciej tercji w osłabieniu.

Po 60 sekundach Cracovia przegrywała 0:2. Zanosiło się na pogrom mistrzów Polski w O2 Arena w Pradze, tym bardziej, iż prażanie ostro nacierali na bramkę świetnie broniącego Radziszewskiego. „Pasy” pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddały dopiero w 11 minucie, ale 2 minuty później Słaboń wykorzystał błąd czeskiej defensywy i krakowianie złapali kontakt.
Pomału zaczęli się przebudzać z letargu i na początku drugiej tercji Chovan doprowadził do wyrównania. Gospodarze jednak szybko, gdy grali w przewadze 5 na 3 i 5 na 4, ponownie odskoczyli na odległość dwóch goli. Minutę przed końcem drugiej odsłony goście skontrowali i Kapica wykorzystał dokładne podanie Urbanowicza.
Trzecia tercja to nawałnica Czechów na bramkę świetnie broniącego „Radzika”. Wydawało się, że lada moment padnie kolejny gol dla prażan, tymczasem… „Pasy” skontrowały. Strzał Wróbel został zablokowany, a dobitka Drzewieckiego wylądowała pod poprzeczką. Radziszewski wyczyniał cuda między słupkami, ale nie zdołał zatrzymać Netika, gdy Kolarz powędrował na ławkę kar. 4 i pół minuty zabrakło do sporej niespodzianki.

Sparta Praga - Comarch Cracovia 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
1:0 Vrana (0:24)
2:0 Forman - Hlinka (1:00)
2:1 Słaboń - Urbanowicz (12:40)
2:2 Chovan - Drzewiecki - Jenczik (21:56 w przewadze)
3:2 Pech - Kumstat - Forman (27:58)
4:2 Netik – Hlink - Mikusz (30:15 w podwójnej przewadze)
4:3 Kapica – Urbanowicz – Dziubiński ( 39:09)