Monika Brodka na festiwalu Hej Fest (zdjęcia)

Czwartek, 1 stycznia 1970 01:00

ZAKOPANE. W niedzielę na Gubałówce wystąpiła Monika Brodka. Przed nami jeszcze dwa weekendy muzyczne w ramach Hej Fest.

Wkrótce rozstrzygnięty zostanie także konkurs supportów, do którego zgłosiło się ponad 300 kapel. Na ostatniej prostej o zwycięstwo walczy sześć z nich.

- Przed nami już półfinały konkursu. 11 września dowiemy się, które zespoły zdobędą nagrody pieniężne oraz wybiorą się w trasę koncertową – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A, które są organizatorem wydarzenia i fundatorem nagród.

- Cieszymy się, że coraz więcej osób przychodzi nie tylko na występy gwiazd, ale także na koncerty zespołów rozgrzewających publiczność. To pokazuje, że udało nam się osiągnąć cel, którym była popularyzacja idei słuchania supportów – dodaje.

W sobotę Roots Rockets olbrzymią przewagą głosów pokonał The Underground Man i tym samym dostał się do półfinałowej szóstki najlepszych supportów prezentujących się tego lata w Zakopanem. Już 4 września zespół zmierzy się z kapelą Bibobit. W festiwalowych koncertach o głosy publiczności i jury zawalczą jeszcze formacje Bezsensu i Sayes oraz Hatbreakers i Kapela Hanki Wójciak.

W ramach festiwalu Hej Fest w Zakopanem odbędą się jeszcze 4 koncerty polskich gwiazd, na których wystąpią Mela Koteluk, Dżem, Sylwia Grzeszczak i zespół LemON.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama